Protein Tozu İçtikten Sonra Sigara İçmek Zararlı mı?

Protein tozu içmek popüler bir tartışma konusu. Daha doğrusu, zaman zaman zararlı olup olmadığı medyada malzeme yapılarak tartışılıp durur. Bu konuyu bir kenara bırakacak olursak, sporcuların merak ettiği bir diğer konu ise protein tozu içtikten sonra sigara içmek. 

Sigaranın sağlığa verdiği yıkıcı zararları tekrar tekrar baştan anlatmaya gerek yok. Hiç şüphesiz sağlığa son derece zararlı olan bu madde protein tozu içtikten sonra kullanılırsa ne olur? Normalde zararı ne kadar ise o kadar zararlı olacaktır. Protein tozu ile beraber sigara kullanımının zararını gösteren her hangi bir araştırma bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Plastiklerin İnsan Sağlığına Verdiği Zararlar

İşin özü şudur ki; normal yemekten ya da süt içtikten sonra sigara içmek ne kadar zararlı ise, protein tozu içtikten sonra sigara içmek de aynı derecede zararlı olacaktır.

En güzeli spor gibi sağlığınız için muazzam faydaları bulunan güzel bir alışkanlığa başlamışken bu motivasyon ile sigara illetinden kurtulmaya çalışmak. Çalışmak diyorum çünkü bunun ne kadar zor olduğu da aşikar. Fakat imkansız değil. Sigarayı bırakmak aynı zamanda spor performansınızı arttıracak bir etkiye sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Peditus Şurup Uyku Yapar mı?

Sigara alışkanlığının spor esnasında, spor sonrasında veya öncesinde yapılması, sporun doğasına aykırı olacağından, protein tozu kullananların ayrıca bu alışkanlıktan uzak durması gerekmektedir. Sigara, başlı başına sporun önündeki engellerden biridir. Gündelik hayatta yaşam kalitesini düşüren detaylardan olan sigara, tüketilmemesi durumunda spor kalitesini de artıracaktır. Bu nedenle protein tozundan farklı olarak spor yapanların sigaradan uzak durması gerekiyor. 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi