Sağlık

Glifor Ne Zaman İçilir?

Bu soruyu sorarak makalemize geldiyseniz muhtemelen kilo verme amacıyla Glifor kullanmaya başlayacaksınız. İşte ne zaman ve nasıl içilmesi gerektiğini anlatmadan önce uyarımızı yapabiliriz. Bu ilaç insülin toleransının tedavisinde kullanılmaktadır ve uzman bir hekimin uygun görmesi şarttır. Yani başka bir deyişle günde bir ya da birkaç adet metformin içeren Glifor içeyim, rahatça kilo vereyim düşüncesi yanlıştır.

Glifor günün herhangi bir saatinde içilebilir. Ancak bunu yemeklerle birlikte ya da sonra içmeniz prospektüs tarafından önerildiğinden dolayı, öğünlerinizi akşam geç saatlere almamanız önemlidir. Gece yemek yemenin kilo almaya sebep olduğu halen kilo aldırma açısından tartışılır bir konu olsa da birçok açıdan gece yemek yememeniz ve Glifor içmemeniz önerilir.

Ayrıca bu tür ilaçların etkisi yalnızca destekleme amaçlıdır. Yani düzenli spor ve diyet programına sahip olduktan sonra uygulanabilir. Aksi takdirde tek başına ne zaman içerseniz için hiçbir faydası olmayacaktır. Bu ilaç hakkında tıbbi olmayan genel bilgi sorularınızı aşağı yoruma bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.