Sağlık

Protein Tozu Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Önceki makalemizde siz değerli kullanıcılarımıza protein tozları ve jinekomasti hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise yine çok merak edilen ve bizlere sorulan kalp ağrısı, kalp çarpıntısı yapıp yapmayacağı hakkında kısa bir yazı yazacağız. Ancak baştan belirtmemiz gerekiyor ki sebebi her ne olursa olsun böyle bir durum yaşadığınızda acilen doktora başvurmanız gereklidir. Her ne şekilde olursa olsun hafife alınmayacak kadar ciddi ve hayati bir problem olabilir.

Gelelim protein tozlarına. Bunun suçlusu olarak protein tozlarını genel olarak düşünmek mantıksız olabilir. Tıpkı et, tavuk kalp çarpıntısı yapar mı? Gibi bir soru sormuş oluruz. Bu sebepten dolayı rahatlıkla söylenebilir ki kalp çarpıntısı yapmaz. Ancak sürekli aynı marka protein tozunu kullanırken benzer bir sıkıntı yaşıyorsanız, içindeki maddelerle ilgili bir reaksiyon gelişmiş olabilir. Derhal bırakın.

Özet olarak takviye edici protein sütleri, gofretleri ve tozları eğer ilgili yetkin kurumlardan onay almış ve güvenilir markalara aitse genellikle bu tür garip problemlere sebep olması beklenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.