Sağlık

Protein Tozu Jinekomasti Yapar mı?

Önceki makalelerimizde detaylı olarak protein tozu hakkında dönen dedikodulardan bahsetmik bu makalemizde ise jinekomasti yaptığına dair iddaalardan kısaca bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere spor yapan insanlar genellikle tek destek gıda olarak protein tozu kullanmıyor. Durum böyle olunca başka faktörlere de göz atmak gerekiyor.

Protein tozları spor esnasında kaslarımızın ihtiyacı olan yüksek protein miktarlarını karşılamak amacıyla hazırlanmış takviye gıdalardır. Bu besinlere yüksek miktarlarda yüklenmemekte fayda var. Ancak protein tozu fazla kullanılsa da jinekomasti yaptığına dair elimizde hiçbir veri yoktur. Kas gelişimi için beraberinde kullandığınız testesteron hormonları bu etkiye sebep olmuş olabilir.

Sonuç olarak, vücudumuza dengeli miktarlarda takviye gıdalar almamız durumunda erkeklerde göğüs büyümesi şeklinde bir etki görmek imkansızdır. Aynı zamanda bu bir sağlık sorununu da işaret edebileceğinden dolayı en yakın zamanda uzman bir doktora başvurarak hormon testlerinizi yaptırmakta fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds