Sağlık

Prozac Cinsel İsteksizlik Yapar mı?

Prozac, antidepresan tedavisinde kullanılan, oldukça etkili bir fluoksetindir. Farklı durumlar için tercih edilen ilaç, genel olarak obsesif kompulsif bozukluk ve depresyonun belirli aşamalarında uygulanır. İlacı kullanan kişiler hayatlarına devam ederken belirli olguların yaşandıklarına şahit olurlar. Özellikle bunlar arasında bulunan iştah seviyesi artışı, korku ve panik atak azalışı gibi durumlar oldukça faydalı olabilmektedir. Bütün bunların yanında olumsuzluklar arasında bulunan cinsellik konusunun da ilaçta yarattığı etki merak edilebiliyor. Genel olarak detaylı bir konu olan “Prozac Cinsel İsteksizlik Yapar mı?” sorusunu bugünkü yazımızda açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Prozac ilacını kullanmaya başlamanız ile birlikte belirli aşamalar yaşanır. Takıntı derecesinde işlem yapan insanlar bu aşamalarda rahatlayarak sorunlarını azaltmaya başlar. Örneğin sık el yıkama, sürekli sayma ve kontrol etme durumları bitme derecesinde gelmektedir. Bunların yanında Prozac ilacının cinsel isteksizlik konusunda olumsuz etki yarattığını söyleyebiliriz. Bir antidepresan ilacı olan Prozac, cinsel isteği sık sık baltalayabilir. Eğer ki bu hususta yaşadığınız bir sorun olursa doktorunuz ile görüşebilir, sıkıntınızı dile getirebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds