Prozac Yatmadan Önce İçilir mi?

Prozac ne zaman içilir? sorusuna cevap vermeden önce özellikle belirtelim ki, bu ilaç doktor kontrolünde ve hekimin tavsiyelerine uyarak kullanılmalı. Yazıda vereceğimiz bilgiler ilacın prospektüsünden derlenerek her hangi bir yorum katılmadan yazılmıştır. Antidepresan grubunda yani psikoaktif olarak geçen maddelerin kullanımında diğer ilaçlarda olduğu gibi ilacı kullandığınız saat ve her gün aynı saatte içmeniz çok önemlidir. Yatmadan önce prozac içilir mi? şimdi buna prospektüse bakarak cevap vermeye çalışalım.

İlginizi Çekebilir:  Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Prospektüsde önerilen doz ilk başlangıçta günde 1 adet iken sizi ısrarla şu konuda uyarıyorlar; 2-3 hafta sonra kullanım dozunuz ile alakalı ayarlamayı doktorunuz yapacaktır. Dozun arttırımı sırasında şok dikkatli olunmalı ve maksimum günde 3 kapsül içecek seviyeye kadar arttırım yapılmalıdır. Depresyon tedavisinde ve diğer rahatsızlıkların tedavisinde farklı uygulama metodları uygulandığı için size en uygun dozaj durumunu yine doktorunuz ayarlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Plastik Görev Nedir?

Prospektüs üzerinde kullanım saati veya aç/tok kullanım ile alakalı bir madde olmadığından dolayı her gün aynı saatte almayı dikkate almak koşuluyla her gün yatmadan önce prozac içebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu ise, eğer unuttuğunuzdan dolayı yatmadan önce almayı düşünüyorsanız dengelemek için çift doz vs. almayınız. Ertesi gün aynı saatinde aynı doz ile kullanmaya devam ediniz. Doz aşımına gitmeniz sağlığınız açısından kötü sonuçlar doğurabileceği gibi, ilacı kullandığınız saatin dengesini de bozmaktadır. Bu açıdan baktığımızda detaylara dikkat ederek gece de bu ilacı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Buzzer Nerede Satılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara