Robot süpürgeyi nasıl seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu iki faktörü inceleyin.

Son yıllarda, robot vakum giderek daha fazla tüketicinin beğenisini kazandı. Bizi daha mutlu eden, sahip olunması gereken yeni bir ev aletidir – temizlik işleri olmadan yapabileceğiniz her şeyi düşünün!
Ancak uzun özellik ve teknik özellikler listesi birçok insan için kafa karıştırıcıdır. İyi bir robot vakum nasıl seçilir? İşte size basit bir ipucu: temizlik ve navigasyon/engellerden kaçınma performansına odaklanın. (Engellerden kaçınma, navigasyonun temelidir, bu yüzden bunları birlikte konuşacağız.)

Temizleme gücü


1. Emme


Emme, bakmanız gereken ilk özelliktir. Emiş gücünün birimi pa’dır. Çoğu robot elektrikli süpürgenin emiş gücü 1.500pa ila 3.000pa arasındadır. 3,000pa’nın üzerindeki herhangi bir yer mükemmel bir emiş olarak kabul edilir. Ve nadiren 5.000pa’nın üzerinde bir emiş görüyoruz.
Teorik olarak konuşursak, daha büyük emiş daha iyi. Ancak evde normalde uğraştığınız atık miktarına göre seçim yapmanızı öneririz. (Çok yüksek bir bütçeniz varsa, büyük bir emiş seçmeniz önerilir.)


2. Paspaslama kapasitesi


İlk olarak, robot süpürgenin de paspas yapıp yapamayacağını kontrol etmeniz gerekir (çünkü inatçı lekeleri bu şekilde çıkarabilir). O zaman suyu nasıl paspasladığına ve kontrol ettiğine bakmanız gerekir. Bir robot vakumlu paspaslamanın tipik olarak üç yolu vardır. Biri döndürmek, biri titreşmek ve diğeri (en ilkel) robot vakumu tarafından sürüklenmek.
Test edilmiş ve gerçek eğirme veya titreşimli tip tavsiye edilir. O halde, suyu daha eşit bir şekilde tahliye ettiği için elektrik kontrollü su tankını öneriyoruz. Bazı üst düzey robot elektrikli süpürgelerin akıllı su kontrolüne sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Zeminin ne kadar kirli olduğuna göre su tahliyesini dinamik olarak ayarlayabilirler.


3. Halı tanıma


Bunu vurgulamamızın sebebi birçok ailede halı olması. Süpürmeleri daha zordur ve kesinlikle onları paspaslayamazsınız.
Bu nedenle seçtiğiniz robot süpürge halıyı tanıyabilmeli ve üzerindeki vakum emişini artırabilmelidir. Halı tanıma özelliği ne kadar önemlidir? Robot süpürge halıyı tanıyamazsa, paspaslamaya çalışacak ve sonunda daha kirli hale getirecektir. Ve otomatik boost özelliği gömülü tozun derinlemesine temizlenmesi için önemlidir.


Navigasyon/Engelden kaçınma


Navigasyon ve engellerden kaçınma yeteneği, robot vakumunun nasıl olduğu konusunda önemli bir ölçüdür. Genel olarak iki tür navigasyon teknolojisi vardır: lazer ve görüş. Lazer navigasyonu daha kararlı ve hassastır ancak daha pahalıdır. Görsel navigasyon, daha ayrıntılı 3D bilgilere ulaşabilir ancak aydınlatma üzerinde büyük bir etkisi vardır.
Engellerden kaçınma teknolojileri çok daha karmaşıktır. LDS, Ai tek kamera, Ai çift kamera, LiDAR, 3D yapılandırılmış ışık, 3D ToF vb. vardır. Her teknolojinin artıları ve eksileri vardır. Bu nedenle, daha iyi performans için bunlardan birden fazlasının benimsenmesi yaygındır: 3D yapılandırılmış ışık+Ai çift kamera, 3D ToF+Ai çift kamera, vb.
Yukarıdaki iki ana faktörün yanı sıra diğer özellikler ve teknik özellikler fazla zamanınızı almamalıdır. Pil ömrü, gürültü seviyesi, engelleri aşma, APP bağlantısı… çoğu robot elektrikli süpürge için çok farklı değiller.

İpuçlarını okuduktan sonra hala karar veremiyorsanız, işte size önermek istediğimiz test edilmiş ve gerçek bir robot elektrikli süpürge: TWOTOO T2. Yüksek bir puanı test etti, olumlu müşteri yorumları aldı ve yukarıda belirtilen iki faktörü tutturdu.
8,000pa üstün emiş ve 4,000 vpm paspas, evdeki en kötü lekeleri çıkarabilir. Şarj kabloları, terlikler, çoraplar, evcil hayvan pislikleri gibi yaygın engelleri milimetre düzeyinde hassasiyetle algılayabilen ve önleyebilen bir LDS navigasyon ve otopilot (3D ToF ve Ai çift kamera) sistemine sahiptir. Al götür, dağınık bir evi olanlar veya sadece tembel olanlar için mükemmeldir.
Son olarak, eğer yaşıyorlarsa, aileniz ve arkadaşlarınızla ipuçlarımızı paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.