Rock’ın Efsanevi İsmi Fats Domino Kimdir?

Fats Domino, Amerikalı Rock müzisyeni, piyanist ve söz yazarı. 26 Şubat 1928’de Amerika’da doğan ünlü müzisyen, Rock and Roll’un efsanevi isimlerinden birisi olarak gösteriliyordu. Fats Domino, 25 Ekim 2017’de 89 yaşında hayatını kaybetti. 50 yılı aşkın süredir müzikle ilgilenen ve profesyonel bir şekilde müzikle uğraşan Fats Domino’nun parçaları 65 milyondan fazla satmıştı. Rolling Stone’un raporuna göre Fats Domino, Tüm zamanların en çok dinlenen 25 müzisyeni arasında yer alıyordu. Peki Fats Domino Kimdir?

Fats Domino Kimdir?

Ünlü müzisyen Fats Domino, 26 Şubat 1928’de New Orleans’ta dünyaya geldi. New Orleans’ta eğitimine devam eden Fats Domino, müziğe ilgi duydu. Babası ünlü bir viyolonsel sanatçısıydı.

Harrison Werrett’den piyano dersi alan Domino, piyanoya ilgi duymaya başladı.

1955’te kendisini tüm dünyaca meşhur yapan eseri Ain’t That a Shame’i çıkaran Domino, ardından pek çok başarılı çalışmaya imza attı.

2007 yılına kadar aktif müzik kariyerine devam eden başarılı piyanist ve sanatçı Fats Domino, 25 Ekim 2017’de hayata gözlerini yumdu.

Fats Domino, kendisine yakın tarzda müzik yapan döneminin meslektaşlarını etkilemiş ve The Beatles ve Elvis Presley’den etkilenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.