Mukadder Başeğmez Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

Mukadder Başeğmez, Türk siyasetçi ve serbest tüccar. 1953 Zara-Sivas doğumlu olan Mukadder Başeğmez, 2014 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinden Şişli Belediye Başkan adayı gösterilmişti. Peki Mukadder Başeğmez kimdir? Ne iş yapar? Nerelidir?

Biyografi

1953 yılında Sivas’ın Zara ilçesinde dünyaya gelen Mukadder Başeğmez, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. Türk siyasetçi ve tüccar olan Mukadder Başeğmez, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Şişli Belediye Başkan Adayı gösterilmişti.

İlginizi Çekebilir:  Tanrı’nın Kırbacı Attila Kimdir?

Bir dönem serbest tüccarlık yapan Mukadder Başeğmez, 19, 20 ve 21. dönem İstanbul milletvekilliği görevinde bulundu.

Özel Yaşam

Mukadder Başeğmez, evli ve dört çocuk babasıdır. Siyasete 1983 yılında Şişli’de atılan Mukadder Başeğmez, aynı zamanda resim ve edebiyata ilgi duymasıyla da biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Merve Can (meri.mervecan) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Siyasi Hayatı

1983 yılında Şişli’de başlayan siyasi hayatında pek çok başarısı olan Mukadder Başeğmez, Meclis’te “Milli Savunma, Dışişleri ve İnsan Hakları” gibi komisyonlarda çeşitli görevlerde bulundu. Yurt içi ve yurt dışında katıldığı seminerler ve verdiği konferanslarla alanından yetkinliğini artıran Mukadder Başeğmez, bu gezilerinde pek çok siyasi inceleme yapmıştır. 1996 yılında patlak veren açlık grevini başarıyla yatıştıran Mukadder Başeğmez, daha sonradan AK Parti’ye geçiş yapan Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi’nde “genel başkan yardımcılığı” görevinde de bulunmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Güzide Çiğdem Akın Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

2014 yılında Şişli Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday gösterilen Mukadder Başeğmez, Meral Akşener’in temellerini attığı İyi Parti’nin kurucu kurulunda görev yapıyor.

Partiye katılanlar arasında yer alan Mukader Başeğmez, İyi Parti’nin en tecrübeli isimlerinden biri konumunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi