Ruhi Çenet Kimdir? Nerelidir?

Ruhi Çenet kimdir? Bu makalede bu soruya yanıt verecek ve ünlü Türk YouTuberı size daha da iyi tanıtmaya çalışacağız.

Sosyal medyanın en çok konuşulan isimleri arasında yer alan ve özellikle YouTube videoları ile ülke içinde oldukça tanınan bir isim haline gelen Ruhi Çenet kimdir? Aslen nerelidir? YouTube hesabından paylaştığı videoları ile milyonlarca takipçiye ulaşan ve şöhret basamaklarını tırmanmaya başlayan Ruhi Çenet, bir YouTuber. Nedir YouTuber? 

YouTube üzerinden çeşitli videolar paylaşan, paylaştığı videoları ile izlenme ve takipçi sayısını artırmaya çalışan ve bunu ticarete döken kişilere YouTuber denir. 

Günümüzde epey artış gösteren YouTuberlar, konu veya mekan, uygunluk ya da içerik kalitesi standardı gözetmeden video çekebiliyor, bunları da herkesin izleyebileceği platformlara atıyorlar. Ve etkileşim süreci tamamlanıyor. Her ne kadar “Feedback” geç ve güç olsa da bu da bir nevi iletişim. 

Konuyu fazla dağıtmadan Ruhi Çenet’in kim ve aslen nereli olduğundan söz edelim. 

Ruhi Çenet kimdir?

1990 senesinde Aydın’da dünyaya gelen Ruhi Çenet, ilginç bir karara imza atarak öğrenim hayatına Hindistan’da devam etmeye başladı ve uzun bir müddet burada kaldı. YouTube’dan yayınladığı videolarında ise sık sık buradaki öğrencilik hayatından söz etti. Ayrıca tüm parasıyla Hindistan’ı gezmeye gayret ettiğini de belirtti. 

Ruhi Çenet, ilk videolarını Hindistan’da hazırlasa da onu popüler hale getiren videolarını İstanbul’da hazırlamaya başladı. 

Bir videosunda kendisi hakkında merak edilen soruları Ruhi Çenet kimdir? diyerek de zaten şöyle belirtmişti: 

“Merhaba, ben Ruhi Çenet. 20 Ekim, 1990 tarihinde Aydın’da doğdum, Hindistan’da okudum ve şimdi ise İstanbul’da Youtube ile ilgili çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Videoları

Ruhi Çenet 2011 senesinde başlamış olduğu video çek-paylaş işi sürecinde 250’in üzerinde video paylaşmış. Mesela şu videosu, en çok izlenen videosu:

3 milyonun üzerinde takipçi sayısına ulaşan ve toplamda videoları 400 milyona yakın izlenen Ruhi Çenet’in videolarında genelde “en-duymanız gereken, görünce şaşıracağınız, işte o, korkunç, ürpertici” gibi ilgi çekici ve sansasyonel ifadeler kullanıyor. Kaldı ki bu ifadeler takipçi kitlesinde tutmuş ve tutuyor. 

Videolarında her ne kadar ilgi çekici başlılar kullansa da ufuk açıcı bilgiler vermeyi tercih esen Ruhi Çenet, kendi takipçi kitlesini 3 yılda çektiği yüzlerce video ile kazanmış durumda. 

Ne Kadar Kazanıyor? 

Kendisi hakkında en çok merak edilenler arasında bu işten ne kadar kazandığı. Bu soruların cevabını çektiği bir videoda şöyle belirtmiş: 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: