Saç Ektirme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Birtakım sebeplerden dolayı saç ekimi yaptırmak isteyenlerin aklında saç ektirme fiyatları ne kadar sorusu bulunmaktadır. Ancak, bu konuda net bir rakam vermek mümkün değildir. Bunun sebebi fiyatların üzerinde etkili olan birden çok faktörün bulunmasıdır. Ayrıca, saç ekimi işlemi için tercih edilen klinik de fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Kliniğin bulunduğu semt başta olmak üzere şehir, ülke ve sunmuş olduğu imkanlar fiyatların minimum ve maksimum değerlerini belirlemektedir. Popüler bir klinikte yapılan saç ekimi işlemi ile sıradan bir klinikte yapılan saç ekimi için aynı fiyatlar ödenmeyecektir. Son olarak, saç ektirme fiyatlarıbelirlenirken hastanın istekleri ve durumu da belirleyici olmaktadır. 

Saç Ektirme Fiyatlarının Belirlenmesinde Etkili Olan Faktörler

 • Her şeyden önce kendileri için hangi saç ekim tekniğinin uygun olduğuna karar verilmesini beklemeleri gerekmektedir. FUE; daha çok zaman alan ve aynı zamanda teknik açıdan zorlayıcı bir yöntemdir. Bu sebepten dolayı, FUE tekniğinin birçok klinikte FUT yani klasik şerit tekniğinden daha pahalı olduğu bilinmektedir. Bazı durumlarda FUE tekniğinin fiyatının FUT tekniğinin iki katından fazla olmasına dahi rastlanmaktadır. Ancak, FUE tekniği, kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak etmektedir. Her şeyden önce, bu yöntemde, iyileşme süreci son derece kısadır. Aynı zamanda, daha yeni bir teknik olmasından dolayı tercih edildiğini söylemek gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Aknetrent ile Lens Kullanılır mı? Zararı Var mı?

 • Greft; içerisinde bir ila on saç teli bulunan deri parçası anlamına gelmektedir. Greft; saç ektirme fiyatları için son derece önemli bir kriterdir. Birçok doktor veya klinik; saç ektirme fiyatları sorulduğu zaman ekilecek greft sayısına göre bu miktarın değiştiğini söyler. Bu bağlamda, fiyatlandırmanın ekilecek grefte bağlı olarak değiştiğini söylemek gerekir. Kişinin muayene olması ve saç ekilmesi gereken alanın genişliği dikkate alınarak ekilecek greft sayısının belirlenmesi şarttır. Ardından, fiyat hakkında net bir fikir edinilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Antibiyotik Ateş Yapar mı?

 • Saç ektirme fiyatları; işlemi yapacak olan doktorun uygulayacağı prosedüre göre farklılık göstermektedir. Bir başka deyişle, fiyatların doktordan doktora neredeyse yarı oranlarda değiştiğini söyleyebiliriz. Dünya standartları dikkate alındığında Kuzey Amerika ve Batı Avrupa ülkelerinde saç ekimi için çok ciddi paralar ödenmektedir. Ülkemizde ise daha mütevazi ücretlerin söz konusu olduğu aşikardır. 

• Günümüzde yüksek ücretler isteyen ancak kötü iş çıkaran birçok doktor bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, düşük ücretler talep ettiği halde birinci sınıf işlemler yapan doktorlar da vardır. Bu noktada, saç ekimi işlemleri için uzun yıllar boyunca hizmet alabileceğiniz doktor arayışı içerisindeyseniz doktorların hizmet verdikleri hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:  Zatürre İshal Yapar mı?

• Teknolojinin gelişmesinden dolayı birçok cerrahi cihaz piyasaya sürülmüştür. Saç gibi küçük bir yapı ile uğraşan cerrahlara eskiye kıyasla son derece geniş imkanlar sunulmaktadır. Sonuç olarak, saç ektirme fiyatları söz konusu olduğunda aynı fiyata günümüzde alınan verim ile geçmişte alınan verim arasında çok ciddi farklar bulunmaktadır. Günümüzdeki şartların daha iyi olduğu aşikardır. Fiyat performans oranı bakımından saç ekimi işleminin çok iyi olduğunu söylemek şarttır. 

Saç ekimi fiyatlarını merak edenlerin bir hekimden randevu aldıktan sonra bu bilgiye ulaşmaları mümkün olacaktır. 

Saç ekim merkezleri güncel fiyat Listesi için bu sayfaya bakabilirsiniz; https://haberard.com/sac-ekimi-fiyatlari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara