Ekonomi

Şahıs Ödemeleri İçin Banka Hesabı Tanımlama Ne Demek?

Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama demek e-Devlet sistemi üzerinden SGK’dan alacağınız tüm paraların yatacağı banka hesabını sisteme girmeniz anlamına gelmektedir. Böylelikle yatan parayı PTT ya da Ziraat Bankası üzerinden eski yöntem ile gidip kimlik ibraz ederek çekmenize gerek kalmaz.

Sistemde nadiren tanımlama sırasında donma veya hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda tek yapmanız gereken birkaç saat beklemek olacaktır. Sistem kendiliğinden tekrar açıldığında rahatlıkla tanımlama yapabilirsiniz. Hata oluştuğunda size özel bir aksilik değil, tüm kullanıcıların karşısına çıkan sistemsel bir hata var anlamına gelir. 

Bu sistem sayesinde örneğin, istirahat-iş göremezlik raporundan doğan paralarınızın hangi hesabınıza yatacağını tanımlayabilirsiniz. Üstelik yalnızca şimdiki alacaklarınız değil, içeride birikmiş bakiyenizi de toplam bakiye olarak görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds