Saian (Güney Erkurt) Kimdir? Nerelidir?

Saian, Türk rap sanatçısı, beatmaker ve aynı zamanda şair. Türk Rap Müziğinin önde gelen isimleri arasında yer alan Saian kimdir? Nerelidir?  Daha önceki yazılarımızda merak edilen kişilerin biyografisini yazmıştık. Bu yazımızda ise kısaca müzik dünyasında Saian olarak bilinen Güney Erkurt’tan söz edeceğiz. 

Saian (Güney Erkurt) Kimdir? 

Kamuoyunda Saian ismiyle bilinen Güney Erkurt, 1983 senesinde Mersin’de dünyaya geldi. Erkurt, ilk ve ortaokulu Mersin’de tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. 

Saian’ın İstanbul’a gelmesi, müzik kariyerinde önemli bir basamak olmuştur. Saian, İstanbul’a geldikten sonra Rap Müzikle profesyonel bir şekilde ilgilenmeye başlamış ve burada çeşitli isimlerle de çalışma imkanı bulmuştur. 

Kardeşi Ege Erkut ya da bilinen ismiyle Patron ile birlikte birkaç projeye beraber imza atan Saian, daha sonra yaptığı çalışmalarla da adından sıkça söz ettirmişti. 

Radyasyon ve Karaçalı’nın nin oluşmasında önemli katkılar sağladığı Sefalet Records da Kayıtlarına devam eden Saian, daha Sonra Sefalet’in benzeri ve devamı niteliğinde olan PMC (Professional Music Company) kurulmuş ve 2009 Senesinde Karaçalı ile birlikte Çıkardığı Battle Royal adlı albüm Türkçe Rap alanında büyük beğeni toplamıştır.

Saian şu andan çalışmalarına PMC grup ile devam etmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting