SAKAL EKİMİ, YENİ TEKNOLOJİLER İLE ACISIZ VE AĞRISIZ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Saç ve sakallar hiç şüphesiz ki erkeklerin kişisel bakımlarındaki kırmızı çizgileri. Çünkü hem bakımlı bir görüntüde saç ve sakalın etkisi çok büyük hem de bir tarz oluşturmada saçın ve sakalın katkısı oldukça fazla. Gür, parlak ve sağlıklı saçlar, şekilli, düzenli sıklıktaki ve canlı görüntüdeki muntazam sakallar ile birleşince erkeklerin dış görünüşü oldukça beğenilir bir hal alıyor.

Saç ve sakal ekimi özellikle bu sebepler yüzünden oldukça popüler bir hale geldi. Her iki ekim işleminde de uygulama yöntemleri oldukça benzer aslında. Saç ekimi yıllardır uygulanan ve bunun yanı sıra uygulama yöntemleri ile çokça gündeme gelen bir işlemdi. Sakal ekimi yaptıran erkeklerin sayısı da gün geçtikçe artmaya başladı. Çünkü bu şekilde erkekler hem yüzlerinde istedikleri görüntüye ufak bir operasyonla kavuşuyorlar hem de kendi yaptıkları bakım uygulamaları, harcadıkları zaman boşa gitmemiş oluyor.

Sakal dökülmeleri birçok farklı sebebe bağlı meydana gelebiliyor. Örneğin yanıklar neticesinde oluşan izler, maruz kalınan yaralanmalar ya da geçirilen kazalar neticesinde sakal bölgesinde dökülme ya da seyrelmeler görülebiliyor. Ayrıca genetik faktörlere bağlı oluşan bazı hastalıklar da sakallarda estetik görüntünün bozulmasına sebebiyet veren diğer nedenler. Bunun en büyük ve en sık rastlanan örneği olarak da köselik hastalığı gösterilebilir. Sakal bölgesinde farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen bu estetik bozukluklar, kişinin psikolojisini de oldukça olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluklar kaygı ve özgüven eksikliğinden depresyona kadar varabiliyor. Bıyık ve sakal ekimi uygulamalarını yaptırmak ve dış görüntüdeki bu bozukluklardan kurtulmak bir bakıma ruh sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. 

“Sakal ekimi, hormonal gelişimini tamamlamış ve ihtiyaç duyan tüm erkekler için uygulanabilir”

Bıyık ve sakal ekimi dökülme sebebi ne olursa olsun ihtiyaç duyan herkese uygulanabiliyor. Bu uygulamada bir üst yaş sınırı yok ancak alt yaş sınırı olarak 20’li yaşın ortaları ve sonrasında işlemin gerçekleştirilmesi alınacak sonuçlar açısından daha sağlıklı. Çünkü bıyık ve sakal ekimi yapılması için erkeklerde hormonal gelişimin tamamlanmasının beklenmesi gerekiyor. 20’li yaşların ortalarından sonra yeni bıyık ve sakalların artık çıkmayacağı düşünülüyor. Ancak bu sürece kadarki sürede yeni sakal ve bıyıkların çıkmaya devam ettiği gözlemleniyor. Sonuç olarak 25 yaş ve sonrası bıyık ve sakal ekimi yaptırmak için en ideal zamanlar…

“Sakal ekimi işlemlerinde sizin için en uygun yöntemi doktorunuzdan öğrenin”

Sakal ekimi için saç ekiminde olduğu gibi birçok farklı uygulama yöntemi bulunuyor. Bu yöntemler arasında son zamanlarda en çok tercih edilen ve en başarılı sonuçlar veren uygulamalardan biri de Fue Sakal Ekimi. 

Öncelikle bilinmelidir ki bir işlemin başarısı öncelikle doğru bir doktora başvurmak, doğru bir merkezde işlemin gerçekleştirilmesi ve hem tedavi öncesi hem tedavi hem de tedavi sonrasında profesyonel bir kadro ile hareket edilmesi ile doğrudan bağlantılıdır. Saç ve sakal ekimi gibi işlemler popülerleştikçe ve bu işlemi yaptıran kişilerin sayısı günden güne arttıkça bu işlemi yapabileceğini iddia eden kişi ve merkez sayısı da artıyor. Bu yüzden bu işlemleri uygulatmaya karar veren hastaların seçimlerini büyük bir hassasiyetle yapmaları gerekiyor. Doktorlarını ve uygulama merkezlerini seçerken ana belirleyici kriter hiçbir zaman sakal ekimi fiyatları olmamalı. Çünkü yapılan hatalı ya da yanlış işlemler hastalar için çok daha maliyetli sonuçlara sebebiyet verebileceği gibi farklı sağlık sorunlarına da neden olabilir. 

“Fue Sakal Ekimi, son günlerin en tercih edilen ve en başarılı sonuçlar sunan uygulamalarından bir tanesi”

Fue Sakal Ekimi, hasta için oldukça konforlu bir işlem. Bilinen en eski sakal ekimi yöntemlerinden biri olan Fue Sakal Ekimi, zaman içerisinde gelişen teknoloji ile günümüzde son teknoloji cihazlarla uygulanıyor. Sakal ekimi uygulamasında öncelikle genellikle boyun ve ense bölgesindeki kıl kökleri toplanıyor. Kıl köklerinin bu bölgelerden toplanmasının en önemli sebebi, burada bulunan kıl köklerinin sağlıklı ve dökülmeye oldukça dayanıklı olmaları. Sonrasında ekim yapılacak bölgelerde ekime uygun kanallar açılıyor. Açılan bu kanallar için profesyonellik gerektiren kritik noktalar var. Öncelikle açılan bu kanalların en küçük ve ince şekilde açılması gerekiyor. Kanalların büyük ve kalın olması tedavi sonrasında yüzde çok yapay bir görüntünün oluşmasına sebep oluyor. Diğer taraftan kanalların ince olmasının sağladığı en büyük avantaj, kabuklanmanın az olmasını dolayısıyla da tedavi sonrası iyileşme sürecinin çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlıyor. Ayrıca, açılan bu kanalların yönü de çok önemli. Çünkü ekilen kılların doğru bir yönde uzaması doğru bir estetik görüntüye ulaşmada oldukça etkili oluyor. Sakal ekimi işleminin son aşaması ise toplanan sağlıklı kıl köklerinin açılan kanallara ekilmesi. 

“İşlem sonrası hastanın kendi kendine dikkat etmesi ve titizlikle davranması işlemin başarısı için oldukça önemli”

İşlem sonunda hasta, uygulama merkezinden taburcu ediliyor ve hastadan, uygulama yapılan bölgeyi titizlikle koruması isteniyor. 1 ila 3 gün sonunda ilk yıkama yapılarak bölge ilk kez su ile temas ettiriliyor. İlk yıkama oldukça önemli. Bu yüzden hastanın ilk yıkama işlemi için uygulama merkezine tekrar gelmesi gerekiyor. 

Tedavi sonrasında sakal bölgesinin su ile temasından kaçınılması, kozmetik krem, kolonya, parfüm gibi kimyasal maddeler ile temas ettirilmemesi, en az bir hafta tütün ürünleri ve alkol tüketiminden uzak durulması, doktor izin verene dek tıraş olmaktan kesinlikle kaçınılması gerekiyor. 

Sakal ekimi sonrasında sakal bölgesinin normal görünümüne dönmeye başlaması ortalama 1 hafta, kıl köklerinin toplandığı bölgelerin iyileşmesi ise yaklaşık 2 haftalık bir zaman gerektiriyor. 

Sakal Ekimi tedavisinin en esas sonuçları ise altı ay sonra kendisini belli etmeye başlıyor. Ortalama 12 ila 18 aylık bir süre sonunda ise tam sonuç net bir şekilde ortaya çıkıyor. 

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz estetik sakal görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde Sakal Ekimi uygulamalarından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Sakal Ekimi yaptırmak ve Sakal Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın..

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook:@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.