Biyografi

Tarık Emir Tekin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Tarık Emir Tekin kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı diziler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tarık Emir Tekin’den söz edeceğiz.

Tarık Emir Tekin Kimdir?

  • Oyuncu.

1997 tarihinde Metin Tekin ve Şevval Sam çiftinin oğlu olarak İstanbul’da dünyaya gelen Tarık Emir Tekin, eğitimini Oxford Üniversitesi’nin Drama Bölümü’nde tamamlamıştır. İlk dizi deneyimini Blu TV platformunda yayınlanan Çıplak dizisinde Bulut rolünde oynamıştır. Başarılı oyuncu Tarık Emir Tekin, Sadakatsiz dizisinde rol almaya başlamıştır. Leyla Tanlar, Dilan Çiçek Deniz ve Defne Anisoğlu gibi isimlerle ismi anılmıştır.

Oynadığı Dizi ve Filmler?

  • Reflection / Yansıma (Raven, Sinema Filmi 2021)
  • Sadakatsiz (Selçuk Dağcı, TV Dizisi 2020)
  • Rise of Empires: Ottoman / Diriliş: Osman (Mehmed, TV Dizisi 2020)

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Tarık Emir Tekin 1.84 m boyundadır ve 78 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Tarık Emir Tekin, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Tarık Emir Tekin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.