Teknoloji

Samsung Rehber Durduruldu Hatası Çözümü

Samsung Rehber Durduruldu Hatası, cihaza dışarıdan yüklenen bir uygulamanın rehber alanına etki etmesinden dolayı yaşanmaktadır. Farklı nedenlerle de karşımıza çıkabilen bu sorun içerisinde genel olarak bu problem yer alıyor. Google Play Store veya APK olarak yüklediğiniz herhangi bir uygulama, istemsiz olarak rehber alanına entegre olur ve bu hatayla karşılaşırsınız.

Hatayı çözmek içinse izleyeceğimiz belirli adımlar bulunmaktadır. Bu adımlardan ilki, cihazımızın saat ve tarih ayarlarının doğru olduğundan emin olmaktır. Eğer ki telefonun zaman kavramları aynı değilse bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunun yanında ikinci olarak yapacağımız şey, önbellek temizleme işlemidir. İşlemi yapmamızın nedeni sistem alanında bulunan verileri silmek oluyor. Bunun için Ayarlar>Uygulamalar>Rehber>Veriyi Temizle veya Önbellek Temizleme adımlarını izleyebilirsiniz. Adımları uyguladıktan sonra ise direkt olarak cihazı yeniden başlatarak rehber alanına giriş yapıyoruz. Böylelikle problem tamamen ortadan kalkacaktır.

Bahsettiğimiz işlemlerden sonra sorun çözülmediyse ve yaşanmaya devam ediyorsa büyük ihtimalle farklı bir problem vardır. Bu yüzden en kısa sürede teknik servislere danışarak yardım isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.