Teknoloji

Samsung Telefona İzin Verilmiyor Hatası Çözümü

Samsung cihazlarda sıklıkla görülen sorunlardan bir tanesi de ‘’Telefona İzin Verilmiyor’’ hatasıdır. Hatanın alınma nedeni farklılık göstererek değişebiliyor. Problemle karşılaşan kullanıcılar tedirgin ve korkuya kapılsa da hatanın çözümünü detaylı bir şekilde size sunacağız.

Samsung Telefona İzin Verilmiyor Hatası genellikle yeni alınmış cihazlarda görülmektedir. Cihazın satın almanız ile birlikte ilk defa açıyorsanız bu sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yanında yeni alınan telefonlarda SIM kartını taktığınız andan itibaren de cihazınız bu sorunu gösterebilir.

Samsung Telefona İzin Verilmiyor Hatası Çözümü için öncelikle sorunun ana kaynağına inmemiz gerekiyor. Cihaza SIM kartını taktıktan sonra problem yaşamaya başlıyorsanız kullandığınız telefon operatörleri veya kartı desteklemiyor olabilir. Bunun yanında eğer ki SIM kartlık bir durum yoksa cihazınız yurt dışı kayıtlıdır. İMEİ tarafında kayıt edilmemiş mobil telefonların tamamı bu sorunu verebilir. O yüzden cihazı satın aldıktan sonra E-devlet üzerinden sorgulayabilir, İMEİ kaydının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.