Biyografi

Sefer Levent Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Sefer Levent kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sefer Levent’ten söz edeceğiz.

Sefer Levent Kimdir?

  • Gazeteci.

1974 yılında Bandırma’da dünyaya gelen Sefer Levent, gazeteci-yazar ve sunucu olarak bilinmektedir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü’nde tamamlayan Sefer Levent, sonrasında İngiltere’de Londra Şehir Üniversitesi’nde İthalat ve İhracat Menajerliği Bölümü’nde eğitim almıştır. Para Dergisi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik kariyerine sonrasında Radikal, Referans ve Akşam gazetelerinde finans editörü olarak çalışmıştır. Habertürk gazetesinde de spor ekonomisi konusunda köşe yazıları yazan Sefer Levent, uzun bir süre Radikal’de ekonomi servisinde çalışmıştır. Sefer Levent, şu anda Hürriyet Ekonomi Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sefer Levent evlidir; İrem ve Arda adında iki çocuğu vardır.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sefer Levent, gazetecilik mesleğine Hürriyet gazetesi bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Sefer Levent hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Sefer Levent, erişim tarihi: 5 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.