Biyografi

Selen Soyder Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Dizileri? Evli mi?

Selen Soyder, İzmir doğumlu bir model, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. 26 Aralık 1986 doğumludur ve 1.78 boyunda ve 54 kg ağırlığındadır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006 yılında “Miss Model of Turkey” yarışmasında Türkiye’nin en iyi modeli seçilmiş ve “Miss Bikini of The Universe” yarışmasında Türkiye’yi Çin Halk Cumhuriyeti’nde temsil etmiştir. Selen Soyder, yarışmada birinci olarak Türkiye’ye “En İyi Milli Kostüm Ödülü”nü de kazandırmıştır.

2007 yılında Star TV’nin düzenlediği Türkiye Güzellik Yarışması Miss Turkey’de Türkiye Güzeli seçilen Soyder, Türkiye’yi Miss World 2007’de Çin’in Sanya adasında temsil etmiştir. Ayrıca, Miss Turkey 2014 yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmıştır. Modellik kariyerine Vakko’nun modeli olarak başlayan Selen Soyder, dil eğitimi için Kanada’ya gitmiş ve dönüşünde spikerlik kursuna yazılarak Star TV Ana Haber’de staj yapmıştır. Star TV’de haber sunuculuğu yapmış ve daha sonra “Yer Gök Aşk” dizisi için kanaldaki görevinden ayrılmıştır.

Selen Soyder, modellik ve tiyatro çalışmalarının yanı sıra birçok film ve dizide rol almıştır. “Kendi Düşen Ağlamaz”, “Rüyanda Görürsün”, “Hangimiz Sevmedik?”, “Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği”, “Reaksiyon”, “Lale Devri”, “Yer Gök Aşk” gibi yapımlarda yer almıştır. İşte Selen Soyder’in görev aldığı bazı tiyatro oyunları ve rol aldığı film ve dizi projeleri:

Tiyatro Oyunları:

  • “Hangisi Karısı” (Oyuncu, 2022)

Film ve Diziler:

  • “Kendi Düşen Ağlamaz” (Sinem Devran, TV Dizisi, 2023)
  • “Rüyanda Görürsün” (Eda, Sinema Filmi, 2023)
  • “Hangimiz Sevmedik?” (Itır Yeşil, TV Dizisi, 2016-2017)
  • “Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği” (Kısa Film, 2016)
  • “Reaksiyon” (Zeynep, TV Dizisi, 2014)
  • “Lale Devri” (Toprak Ilgaz, TV Dizisi, 2010-2014)
  • “Yer Gök Aşk” (Toprak, TV Dizisi, 2010-2012)

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Selen Soyder, yeni projelerde yer almayı sürdürmekte ve kariyerine başarıyla devam etmektedir. Başarılı oyuncu Selen Soyder hakkında merak edilen aslen nereli, sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Selen Soyder, erişim tarihi: 24 Haziran 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi