Biyografi

Ecem Dinçkal Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Ne İş Yapıyor?

Ecem Dinçkal kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ecem Dinçkal’dan söz edeceğiz.

Ecem Dinçkal Kimdir?

  • Sunucu.

Ecem Dinçkal, 4 Eylül 1999 tarihinde İstanbul, Kadıköy’de doğmuştur. Lise eğitimini Sınav Koleji’nde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okumaya başlamıştır. Üniversite sınavında ilk 2000’e girerek başarılı bir performans sergilemiştir. Dört defa bölüm birincisi olan Dinçkal, okul birincisi olarak mezun olmuştur.

Üniversite döneminde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik-sunuculuk eğitimi almış ve dereceyle mezun olmuştur. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde TOEFL eğitimi almış ve Amerika’ya giderek San Francisco Kaplan Language School’da İngilizce eğitimini tamamlamıştır. Dil eğitimi sürecinde okulun sosyal medya hesaplarını yönetmiştir. Amerika’da bulunduğu dönemde San Francisco Film School’dan “Sinema sanatı ve film analizi” eğitimi almış ve aynı zamanda şehrinde ve Los Angeles’ta reklam ve sanat filmleri çekimlerinde yer almıştır. Türkiye’ye dönerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni bitirmek için Osman Sınav ve Serdar Akar atölyelerinde biri belgesel, diğeri kısa metraj olmak üzere iki film çekmiştir. Yaptığı filmlerden biri festivalde gösterilmiştir.

Ecem Dinçkal, başarılı bir eğitim ve çalışma geçmişine sahip olan bir sinema ve televizyon profesyonelidir. Yaratıcılığını ve sanat yönetmenliğini kullanarak projelerine katkıda bulunmaya devam etmektedir. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ecem Dinçkal hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimdirkim.com, Ecem Dinçkal, erişim tarihi: 24 Haziran 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.