Biyografi

Selim Atalay Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Selim Atalay kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazatecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise gazeteci Selim Atalay’dan söz edeceğiz. 

Selim Atalay Kimdir? 

  • Gazeteci.

TED Ankara Koleji’nden mezun olan Selim Atalay, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 15 yıldan uzun bir süre Anadolu Ajansı’nda büro şefi ve editör olarak görev yapan Selim Atalay, daha sonrasında Dow Jones’ta Türkiye şefi olarak 9 yıl görev yapmıştır. Bir dönem NTV’de hem sunucu hem de dünya haberleri masası direktörü olarak görev yapan Selim Atalay, 2019’dan itibaren TRT World bünyesinde hem danışman hem de direktör olarak görev yapmaktadır.

Hedefteki Osmanlı: 100 Yıllık Komplo isimli kitabın da yazarı olan Selim Atalay, sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Selim Atalay hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • tr.linkedin.com, Selim Atalay, erişim tarihi: 19 Kasım 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds