Selma Aliye Kavaf Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

Selma Aliye Kavaf kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Selma Aliye Kavaf’tan söz edeceğiz.

Selma Aliye Kavaf Kimdir?

  • Bürokrat
  • Öğretmen

1962 yılında Denizli’de dünyaya gelen Selma Aliye Kavaf, Denizli Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında çeşitli dershanelerde öğretmenlik yapan Selma Aliye Kavaf, 1991 ile 2002 yılları arasında MEB’e bağlı liselerde öğretmenlik yapmıştır. 2002 senesinde AK Parti’den Denizli milletvekili olan Selma Aliye Kavaf, 2003 senesinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Kurucu Genel Başkanı olmuştur. Selma Aliye Kavaf ayrıca 2007 senesinde milletvekili genel seçimlerinde 24. dönem Denizli milletvekili olarak TBMM’ye girmiştir. Kavaf, TBMM’de Peru dostluk grubu başkanlığı ve Sağlık Komisyonu Sözcülüğü gibi görevlerde de bulunmuştur.

2009 senesinde Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı görevine tayin olunan Selma Aliye Kavaf, görevi süresince Ürdün-Kongo-Arnavutluk Karma Ekonomik Konsey Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Bakanlık görevini icra ettikten sonra bir müddet siyasete ara veren Selma Aliye Kavaf, bu sürede 2014’te Hacettepe Üniversitesi Tar Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Selma Aliye Kavaf halen aynı bölümde doktora eğitimine devam etmektedir. Selma Aliye Kavaf, orta düzeyde İngilizce bilmektedir; evlidir ve bir çocuk annesidir.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Selma Aliye Kavaf, siyasi hayatına ise Demokrasi ve Atılım Partisi bünyesinde devam etmektedir. Selma Aliye Kavaf hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kimdir ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Görsel ve kaynak: https://devapartisi.org/uyeler/listeleme/selma-aliye-kavaf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber