Biyografi

Hasan Karal Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

Hasan Karal kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hasan Karal’dan söz edeceğiz.

Hasan Karal Kimdir?

  • İlahiyatçı.

1973 yılında Rize’de dünyaya gelen Hasan Karal, Rize İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini ise Kahire Azhar University Din Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır. Hasan Karal ayrıca Uluslararası Beyrut Arap Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi mezunudur. Karal ayrıca yüksek lisans eğitimini Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Rize’deki birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Hasan Karal, Diyanet ve Milli Eğitim bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Hasan Karal ayrıca pek çok uluslararası toplantı ve organizasyonlarda tercümanlık yapmıştır. 24., 25. ve 26. dönemlerde Türkiye Büyük Meclis Meclisi’nde Rize milletvekili olarak da görev almıştır. İyi seviyede Arapça bilen Hasan Karal, evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Hasan Karal

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam etmektedir. Siyasi hayatına Demokrasi ve Atılım Partisi’nde devam eden Hasan Karal hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi