Biyografi

Selviye İnci Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Eşi Kim?

Selviye İnci kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Selviye İnci’den söz edeceğiz.

Selviye İnci Kimdir?

  • Oyuncu.

14 Ocak 1983 tarihinde dünyaya gelen Selviye İnci, hem oyuncu hem de sosyal medya fenomeni olarak tanınmaktadır. Anne ve babası 1855’te Türkiye’ye göçen Selviye İnci’nin annesi Kosovalı babası ise Tetovalıdır. Balkan yöresine dair skeçleri ile dikkatleri üzerine çeken Selviye İnci, aynı zamanda Baygem Radyo’da Balkanika adlı bir program yapmış; sonrasında çeşitli projelerde görev yapmıştır. Selviye İnci, ilk oyunculuk deneyimini Balkan Ninnisi aldı dizide yaşayan Selviye İnci, söz konusu dizide Güldaniye karakterine hayat vermiştir. Selviye İnci evlidir ve 2 çocuk annesidir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Selviye İnci, oyunculuk çalışmalarına TRT 1 ekranlarında devam etmekte olup sosyal medya paylaşımları ile de dikkat çekmektedir. Sosyal medya fenomeni ve oyuncu Selviye İnci hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Selviye İnci, erişim tarihi: 6 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.