Biyografi

Cenap Samet Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Cenap Samet kimdir, nereli ve kaç yaşında boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Cenap Samet’ten söz edeceğiz.

Cenap Samet Kimdir?

  • Oyuncu.

1980 yılında Makedonya’nın başkenti Üsküp’te dünyaya gelen Cenap Samet, oyuncu olarak tanınmakta ve Üsküp Türk Tiyatrosu’nda görev yapmaktadır. Türkçe, Makedonca, Arnavutça, Sırpça ve İngilizce bilmektedir. Öncesinde Elveda Rumeli, Büyük Sürgün Kafkasya, Son Yaz Balkanlar 1912 ve Acı Kiraz gibi projelerde rol alan Cenap Samet, sonrasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi dizisinde rol almıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Cenap Samet, oyunculuk çalışmalarına Üsküp Türk Tiyatrosu’nda devam etmekte olup ayrıca Balkan Ninnisi adlı dizide oynamaktadır. Başarılı oyuncu Cenap Samet hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Cenap Samet, erişim tarihi: 6 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.