Gündelik Hayat

Sentetik Gül Suyu İçilir mi?

Önceki makalemizde içilebilir çok çeşitli sıvılardan bahsetmiştik. Bu makalemizde ise piyasada çokça tartışma konusu olan gül suyu konusuna dokunacağız. İddaalara göre piyasada bulunan gül sularının büyük çoğunluğu orijinal değil. Bunu fiyatlarından da rahatlıkla anlamak mümkün. Markete gittiğinizde gerçek gül yağından üretilen ile kimyasal sentetik gül suyu arasında uçurum denecek kadar büyük fark göreceksiniz. Gelelim asıl konumuza peki durum böyleylen sentetik gül suyu içilir mi?

Sentetik gül suyu içilmez! Bunun sebebi normal suyun içerisine esans katılmış hali olmasıdır. Tıpkı parfümlerin yapımı gibi düşünebilirsiniz. Kimyasal maddeler vücudunuza ciddi zararlar verebilir. Bu sebepten dolayı miktarına bakmadan tamamen uzak durmakta fayda olacaktır.

İçmeyi bir kenara bırakın, bunları kullanmanın bile sakıncalı olup olmadığı bir tartışma konusudur. Ferahlama amacıyla kullandığınız bu maddeler eğer güvenilir bir firma üretimi değilse, vücudunuzda alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Sonuç olarak, imkan olduğu sürece elinize dahi dökmemek en mantıklısı olacaktır. Güvendiğiniz yerden doğal ve gerçek gül suyu isteyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.