Biyografi

Serkan Ramanlı Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Babası? Eşi?

Serkan Ramanlı kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Serkan Ramanlı’dan söz edeceğiz.

Serkan Ramanlı Kimdir?

  • Siyasetçi.

Serkan Ramanlı, avukat ve siyasi parti yöneticisi ve Hür Dava Partisi parti sözcüsüdür. Aslen Batmanlı olan Serkan Ramanlı, ilkokul ve lise eğitimini Batman’da tamamlamıştır. Serkan Ramanlı, lisans eğitimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış; aynı zamanda Van 100. Yıl Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nde de eğitim almıştır. Batman Barosu’na kayıtlı avukatlardan olan Serkan Ramanlı, siyasi kariyerine Hür Dava Partisi’nde devam etmektedir. Serkan Ramanlı, HADEP’in Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Başkanı ve Parti Sözcüsüdür. Serkan Ramanlı, İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir.

Son zamanlarda Cumhur İttifakı’na HADEP’in katılmasıyla beraber ismi gündemde olan Serkan Ramanlı, açıklamalarıyla da gündeme gelmiştir. Daha öncesinde skandal açıklamalara ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ilkeleriyle ters düşen ideoloji ve söylemlere sahip olan HADEP’in parti programında da açıkça belirttiği değerlerinin Cumhur İttifakının tabanı ve seçmenleri nezdinde rahatsızlık uyandırması da seçim arefesindeki önemli gelişmelerden biri olmuştur. Serkan Ramanlı hakkında merak edilen kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Serkan Ramanlı, erişim tarihi: 13 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.