Biyografi

Doğan Aydal Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi? Babası?

Doğan Aydal kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yeniden Refah Partisi başkan Yardımcısı Doğan Aydal’dan söz edeceğiz.

Doğan Aydal Kimdir?

  • Siyasetçi.

1953 yılında dünyaya gelen Doğan Aydal, siyasetçi-yazar, yönetici ve akademisyendir. Aslen Malatyalı olan Doğan Aydal, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olmuş; yüksek lisans ve doktora eğitimini Leeds Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Doğan Aydal, ayrıca İngiltere’de dil eğitimi de almıştır. 1982’nin sonunda Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde yardımcı doçent doktor olarak akademik kariyerine başlayan Doğan Aydal, 1991’de doçent olmuştur. Doğan Aydal, bunların yanı sıra ABD CINCINNATI Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde de bir dönem misafir akademisyen olarak çalışmıştır. Bu zamana kadar pek çok kurumda önemli mevkilerde görev yapan Doğan Aydal’ın yayınlanmış birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

Yazdığı Kitaplardan Bazıları

  • Maden Savaşları
  • Petrolsüz Dünya
  • Enerji Kan Kokuyor
  • Sular Kızıl Akacak
  • Enerjiye Açılan Karanlık Kapılar
  • Savaş Tuzakları

Doğan Aydal, siyasi hayatına Refah Partisi bünyesinde başlamış; Erbakan’ın isteği doğrultusunda İstanbul’dan 2. Bölge milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi’nin MKYK ve MYK üyesi olan Doğan Aydal, ayrıca partinin kurucular kurulu üyesidir. Son zamanlarda Cumhur İttifakı’na katılmasıyla gündeme gelen Yeniden Refah Partisi’nin Fatih Erbakan’dan sonraki en önemli isimlerinden olan Doğan Aydal, ayrıca 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un ilgası yönündeki tekliflerinin ittifak bünyesinde de kabul gördüğünü söylemesiyle gündeme gelmiştir. Doğan Aydal hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Doğan Aydal, erişim tarihi: 13 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.