Biyografi

Sevda Türküsev Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Sevda Türküsev kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sevda Türküsev, 10 Haziran 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1987 senesinde tekstil sektöründe tasarımcı olarak meslek hayatına başlayan Sevda Türküsev, daha sonra çeşitli büyük şirketlerde çalıştıktan sonra 2004-2008 senelerinde yurt dışında bir entegre tekstil fabrikasında genel müdürlük görevinde bulundu.

Yazarlık kariyerine 2004 senesinde “Muhafazakar Çapkınlar” isimli kitabıyla adım atan Türküsev, söz konusu eserinde genel müdürlük dönemindeki gözlemlerini ve tecrübelerini paylaştı. Toplamda 14 kitap yazan yazar, kadın-erkek ilişkileri, kişisel gelişim ve başarı alanlarında eserler verdi. “Duygu Kontrolü ve Kişisel Başarı” kitabı en çok satanları arasında yer aldı. 2014-2015 senelerinde Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapan Türküsev, daha sonra çeşitli internet gazetelerinde gündeme dair yorumlarını paylaştı. Ayrıca 2014-2015 tarihleri arasında Tv Net – Net Bakış programında yorumcu olarak görev aldı. Son dönemlerde muhtelif üniversitelerde gençlere kişisel gelişim, başarı, motivasyon ve liderlik gibi konularda paneller, konferanslar düzenleyen yazar, ayrıca aile içi iletişim, medya etkisi, meslek hayatında başarı gibi konularda seminerler vermektedir.

2020-21 sezonunda Uçankuş TV’de “Canlı Masa” programında Erol Köse ve Nurseli İdiz ile birlikte gündeme dair yorumlar yaptı. Şu an TGRT Haber’de “Bilmedikleriniz” programında Erol Köse ile birlikte gündeme dair yorumlarını sürdürmektedir. Sevda Türküsev, 19 yaşındayken ilk evliliğini evlenmiş ve bu evlilikten bir erkek çocuğu sahibi olmuştur. Daha sonra 25 yaşında eşinden ayrılmıştır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Sevda Türküsev, gazetecilik çalışmalarına da devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Sevda Türküsev hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Sevda Türküsev, erişim tarihi: 30 Aralık 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds