Biyografi

Sevilay Gültekin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Sevilay Gültekin kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sevilay Gültekin’den söz edeceğiz.

Sevilay Gültekin Kimdir?

  • Oyuncu.

1997 yılında dünyaya gelen Sevilay Gültekin, lisans eğitimini ise İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar çeşitli atölyelerde ve kurumlarda oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. Oyunculuk çalışmalarını Hasan Güngör Menajerlik bünyesinde sürdürmektedir. Garnier ve Denizbank’ın reklam filmlerinde rol alan Sevilay Gültekin, daha sonrasında ise Elimi Bırakma adlı dizide Sumru karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Sevilay Gültekin, son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı adlı dizisinde Meryem karakterine hayat vermiştir.

Rol Aldığı Projeler

  • 2021 – Gönül Dağı (Meryem) (TV Dizisi)
  • 2019 – Elimi Bırakma (Genç Sumru) (TV Dizisi)
  • 2018 – Yeni Gelin ( Turist Anna)
  • 2018 – Sevgili Doktor (Generalin Eşi) (Tiyatro Oyunu)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sevilay Gültekin, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Sevilay Gültekin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.