Biyografi

Sifu Salman Ataş Kimdir? Aslen Nereli? Boyu? Dizileri? Evli mi?

Sifu Salman Ataş kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sifu Salman Ataş’tan söz edeceğiz.

Sifu Salman Ataş Kimdir?

  • Oyuncu.

1969 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Sifu Salman Ataş, küçük yaşta ailesi ile beraber Almanya’ya gitmiş, burada İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. Küçük yaşlardan beri spora ilgi duyan Sifu Salman Ataş; güreş, tekvando, karate ve boks üzerine eğitimler almış; vücut geliştirme ve halter gibi sporlarla da ilgilenmiştir. Sporun her alanında yer alan Sifu Salman, Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Sifu Salman, oyunculuğa 2018 yılında başlamış ve Payitaht Abdülhamit adlı dizide Kaşgarlı Nadir Bey karakterine hayat vermiştir.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Payitaht Abdülhamid (Kaşgarlı Nadir Bey, TV Dizisi 2018-2021)
  • Kalpten Gerdanlık (sinema Filmi 2019)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sifu Salman, oyunculuğa ve spor kariyerine devam etmektedir. Sporcu ve oyuncu Sifu Salman hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Sifu Salman, erişim tarihi: 18 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.