Sıla: Ahmet Kural Bana Kül Tablasıyla Saldırdı, Kafamı Duvarlara Vurdu

Bir süredir birlikteliklerine ara veren Ahmet Kural ve Sıla arasındaki ilişkide flaş bir gelişme yaşandı. Şarkıcı Sıla, avukatı Rezan Epözdemir aracılığıyla bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na giderek suç duyurusunda bulundu. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sıla, fazla konuşmak istemediğini belirterek “Ahmet Kural’dan şikayetçiyim” açıklamasında bulundu.

Sıla’nın avukatı aracılığıyla yaptığı suç duyurusundaki dilekçede söz konusu olayın yaşandığı saatte Ahmet Kural’ın Sıla’nın evine geldiği, kendisini tehdit ettiği, kül tablasıyla kafasına vurduğu ve 45 dakika boyunca dayağın devam ettiği bilgisi verildi. 

Ahmet Kural’ın kendisine üç ay süreyle yaklaşmaması yönünde koruma kararı aldıran başarılı sanatçı Sıla, Zekeriyaköy’de bulunan evinde şiddete maruz kaldığı gibi pek çok korkunç detay savcılık dilekçesi ile gün yüzüne çıktı. 

Başarılı sanatçı Sıla, Ahmet Kural’ın evinde yerlerde sürüklendi, kafası duvara vurulmak suretiyle darp edildi, kül tablasıyla saldırıya uğradı. Ahmet Kural hakkında ise “kasten yaralama, tehdit ve hakaret” suçlarından dava açılması istendi. Sıla’nın darp edilmesi ile ilgili fotoğraflar da basına sızdı. 

Sıla’nın Ahmet Kural hakkındaki dilekçesi üzerine Kural’ın 3 ay süreyle Sıla’ya tehdidi, aşağılayıcı söz ve davranışlarda bulunması, iş yeri ve konutuna yaklaşmaması, şahsi eşyalarına veya ev eşyalarına zarar vermemesi ve iletişim araçları üzerinden taciz etmemesi yönünde karar verildi. Mahkeme ayrıca Ahmet Kural’ın (varsa) silahını emniyet güçlerine; varsa alkol ve uyuşturucu bağımlılığı hastaneye gidip tedavi altına alınmasına karar verdi. Öte yandan mahkeme kararına aykırı davranması durumunda Ahmet Kural’ın 3 günden 10 güne kadar “zorlama hapsine” tabi olmasına karar verildi.

Kül Tablasıyla Kafasına Vurdu 

Dilekçedeki korkunç iddialardan biri de Ahmet Kural’ın Sıla’nın kafasına kül tablasıyla vurması. Suç duyurusu dilekçesinde yer alan ifadelere göre Sıla Gençoğlu, bir dönem Ahmet Kural ile gönül birlikteliği yaşamış ve bu birliktelik 2018 Ocak ayında son bulmuştu. Daha sonra Ekim 2018 itibariyle yeniden ilişkilerine devam etmek isteyen ikili, ilişkilerinde pürüzler yaşıyordu. 29 Ekim gecesi saat 00.04 sularında Ahmet Kural’ın aşırı alkollü olduğu, Sıla’ya Ahmet Kural’ın kendi evinde (Zekeriyaköy) şiddet uyguladığı, kafasının duvara vurulduğu ve kül tablasıyla şiddet uygulandığına yer verildi. Can havliyle olan yerinden kaçmak isteyen Sıla’ya şiddet 45 dakika kadar sürdü. Sıla’nın vücudunun çeşitli yerlerinde şişlik ve morarma meydana geldi. 

Olayın yaşandığı geceden bir gün sonra İstanbul Çağlayan’da bulunan Adalet Sarayı’na avukatı aracılığıyla giderek suç duyurusunda bulunan Sıla, Ahmet Kural’dan şikayetçi olduğunu ifade etti.

Ünlü isimlerden de Sıla’ya destek yağdı. Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Demet Akalın gibi isimler Sıla’ya yanında oldukları mesajını verdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: