Sağlık

Silikon Uç Gaz Yapar mı?

Bebeğinizi emzirmek basit gibi görünse de dikkat edilmesi gereken birçok adımı barındırmaktadır. Emzirme esnasında pozisyon ve öğünlerin dizilişi gibi etkenler bebeğinizin sindirimini de etkiler. Göğüs uçlarının yara olmaması amacıyla anneler bazı dönemlerde silikon uç kullanmayı tercih edebilir. Ancak bazı internet forumlarında bu parçanın kullanımının bebeğe gaz yaptığına dair görüşler bildirilmiş. Evet, silikon uç bebeğe gaz yapabilir. Ancak bunun sebebine gelin beraber bakalım ve sorunun ne olduğunu detaylı bir şekilde anlamaya çalışalım.

Bu problemi yaşamanızın tek sebebi, bebeğinizin bu şekilde emmeye alışkın olmadığından dolayı emzirme esnasında hava yutması olabilir. Sindirim sistemi de tam olarak gelişmediğinden dolayı yutulan havanın gaz yapma olasılığı çok daha fazla artmış olacaktır. Bu sebepten dolayı kullandığınız silikon ucun bebeğin ağzına tam oturduğuna dikkat ediniz. Eğer, kontrol sonucu bunun uygun olmadığını düşünüyorsanız başka bir parça kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds