Sınav Ücretini İnternetten Ödeyin!

ÖSYM tarafından çeşitli sınav başvuruları esnasında sınav ücretini ödemeniz sizden istenir. Başvuru işleminizin tamamlanması için de öncelikle sınav ücretini yatırmış olmanız gerekiyor. YKS sınavı da online olarak ücreti rahatlıkla yatırabileceğiniz sınavlardan biridir. Bunun için YKS para yatırma işlemleri Kuveyttürk internet şubesinden pratik bir şekilde yapılabiliyor bilgisini aktaralım. 

ÖSYM ödeme işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak isteyenler rotasını genellikle Kuveyttürk internet şubesine çeviriyor. İnternet üzerinden online olarak  ödeme yapma noktasında çok fazla deneyimli olmanız gerekmez.  Çünkü oldukça kolay bir ara yüze sahip olan internet şubesi sizi zaten gerekli yönlendirmeler ile ödeme sayfasına ulaştırıyor. Bu sayede sadece saniyeler içerisinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

YKS Ödemesi İnternetten Nasıl Yapılır?

Kuveyttürk internet şubesinden ÖSYM ödeme sayfasına ulaşmak için öncelikle “ ödemeler” yazan bölüme tıklayabilirsiniz.  Hemen ardından da açılan sayfada “ÖSYMsınav tahsilatı” yazan bölüme tıklayarak sınav türleri arasından tercih yapmanız gerekiyor.  ÖSYM tarafından düzenlenen sınav seçenekleri bu bölümde karşınıza çıkıyor.  Şayet YKS ödemesi yapacaksınız YKS yazan bölümü işaretleyin. Açılan sayfada sizden TCKN bilgisini ilgili alana yazmanız isteniyor.  Kimlik numaranızı eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazdıktan sonra tahsilat işleminizi hemen yapabilirsiniz.

Bu arada Kuveyttürk internet şubesi üzerinden sadece YKS ödemesi yapılmıyor.  Aynı zamanda pek çok farklı sınav için de sınav ücreti ödemesini online olarak pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Bu sınavları şu şekilde listeleyebiliriz:o KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı)o LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı)o TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı)o STS (Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit)o ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı)o YDS (Yabancı Dil Sınavı)o YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı)

Artık sınav ödemeleri için zaman kaybetmenize hiç gerek kalmadı. Sınava hazırlık döneminde zaman son derece önemli bir unsura dönüşüyor. Bu nedenle gereksiz bir zaman kaybı yaşamak yerine internetin hayatımıza kazandırdığı kolaylıklardan faydalanmanız çok daha doğru bir seçenek olabilir. Dakikalar içerisinde sınav ücretlerini ödeme kolaylığından siz de faydalanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.