Spor

Siyahlar, lig şampiyonluğunu korumak için

Gaziantep FK ve Rizespor’da üçlü ortalamalarına girdi. Altay’ı ligde tutmak için Rize Spor’a karşı 3 maç kazanacak ve Gaziantep FK’nin tüm maçlarını kaybetmesini bekleyecek. Gaziantep FK 1 puan alsa bile Altay ve Rizepol Çin Süper Ligi’ne veda edecek.Altay kalecisi Matthaus Liss’in tehlikesi! ödeme yoksa…

Altay’da kaleci Matthaus Liss’in 15 Mayıs’a kadar 100.000 € ödemesi gerektiği ve bu da Toto Süper Lig’de kalma şansını matematiksel olarak koruyor. Ödeme yapılmaması durumunda, Brezilyalı kapı bekçisi serbest bırakılma hakkını kullanabilir.

Altay’da kaleci Matthaus Liss’in 15 Mayıs’a kadar 100.000 € ödemesi gerektiği ve bu da Toto Süper Lig’de kalma şansını matematiksel olarak koruyor. Geçen haftaki özel kongrede siyahlar ve beyazların başkanlığa aday gösterilmemesinin vbetardından, güç kongre konseyine devredildi ve aktif oyunculara yapılan ödemeler çok önemli hale geldi. İzmir adına satmayı planladığı Polonyalı kaleci Liss de transfer taksitinin ödenmemesi durumunda tahliye haklarını kullanabilecek. Lis, ligdeki en iyi kurtarıcı.Önümüzdeki günlerde konferans tarihi tekrar netleşecek olan Altay’ın bir an önce yeni yönetimini ve gelecek sezon için planlarını belirlemesi gerekiyor. Mucize gerçekleşmezse Altay bir yıl sonra Birinci Lig’e dönecek ve transfer yasağı yaza kadar sürecek. Bu yüzden siyahlar ve beyazlar mevcut kadrolarını korumak istiyor. Beşiktaş, Trabzonspor, Adanad Mirspor ve Fatih Kara Gümüş, devre arasında Galatasaray’ın istediği kalecisi Leith ile ilgilendi. Altay, Lees’ten 3 milyon euro kazanmayı planladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.