Sosyal Medya Fenomeni Murat Övüç Kimdir? Ne İş Yapıyor? Mesleği Ne?

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca sosyal medyada güncel olaylarla ilgili çektiği videolar ile bilinen Murat Övüç’ten söz edeceğiz. 

Murat Övüç Kimdir? 

  • Astrolog 

1968 senesinde Van’da dünyaya gelen Murat Övüç, lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladı. Toplam 5 kardeş olan Murat Övüç’ün üç ablası bir de ağabeyi vardır. Kendisi beş kardeşin en küçüğüdür. 

İlginizi Çekebilir:  Ekrem İmamoğlu Paylaşımı Nedeniyle TRT FM’deki Programı İptal Edilen Sibel Tüzün Kimdir?

İstanbul’da ikamet eden Murat Övüç, burada bazı mekanlarda astroloji ile alakalı yorumlar yapmakta ve kendisinin daimi müşterileri arasında ünlü kişiler de yer almaktadır. 

7 yıl süren kısa bir evliliğinden bir oğlu olan (19 yaşında) Murat Övüç, aynı zamanda Beyoğlu’nda bir otel ve restoran işletiyor. 

——biyografi dışı alan——

Bu çizgiden aşağıdaki bölümde yer alanların biyografi ile ilgisi bulunmamaktadır. 

Sosyal Medyada Murat Övüç 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendisinin müşterileri arasında çok ünlü insanlar da var. Bu sayede başka insanlar tarafından da tanınma fırsatı bulan Murat Övüç, özellikle Instagram ve Twitter’da epey aktif. 

İlginizi Çekebilir:  Ege Barutçu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Fenomen diyebiliriz. Sosyal medyanın en çok takip edilenleri arasında yer alan Murat Övüç, özellikle güncel konulara ilişkin yorumları ile güldürüyor ama aslında biraz da düşündürüyor. Gerek konuşma tarzı gerekse dış görünüşü açısından kendisine karşı büyük bir önyargı oluşan Murat Övüç’ün söylediği sözler, yorumlar aslında o kadar haklı ki. Sosyal medyanın en delikanlı fenomenidir diyebiliriz. Sözünü kimseden esirgemeyen, doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilen birisi. Bugün “aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın” diyerek memleketi ilgilendiren konulara bilinçli bir şekilde yabancı kalan ünlülerden çok daha cesur birisi. Ve hassasiyet gösterdiği konulara bakınca evet gerçekten de insanların dış görünüşü tamamen bir aldatmacadan ibaret. Kendisinin hiç tanımadan sadece dış görünüşü ile düşündüğümüzde tamamen farklı bir Murat Övüç karşımıza çıkacak. Biz hiçbir zaman o yüzün arkasında sosyal medyanın en delikanlı fenomenini göremeyeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:  Burhan Demirci Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce