Gündelik Hayat

Sukulent Saksısı Ne Zaman Değiştirilir?

Sukulentler hakkında farklı yazıları sizlerle paylaşmıştık. Bugün sizler için sukülentlerin saksı değişimi hakkında bazı bilgiler aktaracağız.

  • Sukulent kökleri zamanla saksının içinde genişlerler ve bu durumda saksıdaki kökler bitişik durur ve toprağın çoğunu kaplar. Böyle bir durumda sukulentinizi daha büyük bir saksıya almanız gerekebilir.
  • Sukulentler için iyi drenajlı bir toprak kullanmak önemlidir.
  • Saksıdaki bitkilerin/sukulentlerin saksıdaki bitki sayısı artarsa, sukulentleri ayırmak ve ayrı saksılara koymak gerekebilir.
  • Sukulentler genellikle büyüme dönemlerinde, yani genellikle ilkbahar ve yaz aylarında, daha fazla yer ve besin ihtiyacı duyarlar. Bu dönemde saksı değişimi yapmak, bitkinin daha iyi büyümesine yardımcı olabilir.

Sukulent saksısını değiştirmek için saksı seçimi de önemlidir. Yeni saksının altında drenaj delikleri olan uygun büyüklükte bir saksı seçmek önemlidir. Sukulentinizi dikkatlice eski saksısından çıkarın, kökleri kontrol edin ve yeni saksıya yerleştirin. Bu işlemi genellikle bitkinin dinlenme döneminde yapmak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds