Süleyman Aktaş “Arnavutköy, Çatalca, Silivri Arsa Yatırımının Merkezi”

Süleyman Aktaş’tan Kısa ve Uzun Vadeli Yatırım İpuçları

Küresel Korona virüs salgını (Covid19) sürecinde yatırım araçlarında meydana gelen dalgalanmalar sonucu yatırımcılar için yatırım aracı seçmenin oldukça zorlaştığı bir dönemden geçiyoruz.

Ekonomi editörleri olarak Coldwell Banker Metaş Gayrimenkul Uzmanı Sayın Süleyman AKTAŞ İLE Pandemi sürecinde yatırım araçları konusunda sizlere ışık tutacak detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

Küresel salgınla birlikte panik havasına giren piyasalar, güçlü para birimlerine sahip ABD ve AB ülkelerinin dahi salgından aşırı olumsuz etkilenmesi nedeniyle yatırımcıların büyük bir kısmı bu dönemde güvenli liman olarak bilinen altın yatırımına yönlendi. Ancak altın piyasasında kısıtlı üretim sınırı ve aşırı talep nedeniyle aniden yükselen fiyatlar taleplerin karşılanamaz duruma gelmesiyle birlikte piyasayı çıkmaza soktu.

Altın piyasasındaki durulma ile birlikte yeni yatırım aracı arayışına giren yatırımcılar için Gayrimenkul alanında tanınmış ve Çatalca, Silivri ve Arnavutköy’de emlak piyasasına yön veren Coldwell Banker Metaş Gayrimenkul Uzmanı Sayın Süleyman AKTAŞ’dan tüyolar aldık

Emlak yatırımları konusunda uzman bir firma yöneticisi olan Süleyman Aktaş’dan Pandemi sürecinde bu alanda ne gibi yatırımlar yapılabilir sizler sorduk;

Öncelikle içinde bulunduğumuz bu küresel salgın sürecinde Arsa Yatırımı gibi önemli bir konuyu gündeme getirdiğiniz için öncelikle size teşekkürlerimi sunuyorum.

Arsa yatırımı özellikle İstanbul ve çevre lokasyonlar için orta ve uzun vadede son derece avantajlı bir seçenek olarak önümüzde durmakta.

Yatırım konusunda kafası karışık olan ve orta ya da uzun vadede yatırım planı olan yatırımcılar için İstanbul genelinde özellikle 3 bölge yatırım karlılığı açısından öne çıkmakta.

İstanbul Havaalanı ve Kanal İstanbul projeleri nedeniyle değer kazanmaya devam eden Çatalca, Silivri ve Arnavutköy’de yapılacak Arsa Yatırımları orta ve uzun vadede yatırımcısına son derece yüksek kazançlar sağlayacaktı

Coldwell Banker Metaş Gayrimenkul olarak bu konularda uzman ekibimiz ile yatırımcılara her türlü bilgi, belge ve evrak ile yönlendirmelerde bulunmaktayız. Yatırım yapılacak Arsa’nın konumu, imarı, iskanı, istimlak durumu vb. tüm kriterle hakkında güncel verilere dayanan detaylı bilgileri yatırımcılara açık ve anlaşılabilir bir şekilde sunmaktayız. Böylelikle yatırımcılar paralarını nereye yatırdıklarını, karşılığında ne kazanacaklarını net olarak görebilmekte.

Bizim İstanbul genelinde birçok şubemiz var ancak Yatırım danışmanı olarak ben bu 3 bölgeyi yatırım ve kazanç için çok daha etkili buluyorum. Kanal İstanbul ve İstanbul Havalimanı tabi ki büyük 2 etken ancak bu lokasyonlar da değer artışı sağlayacak ana unsurlar bu 2 büyük projenin çevresinde oldukça büyük bir alanda yeni yapılaşmalar sağlayacak olmasıdır. Özellikle Kanal İstanbul projesiyle birlikte Silivri lokayonu büyük bir dinamizm kazanacak, önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu bölgede yatırım yapılacak arsa bulabilmek bile hayal olacaktır. Keza aynı şekilde İstanbul Havalimanı etkisi ile Arnavutköy lokasyonu da hızla değerlenmeye başlamış bulunmakta.

#Çatalca #Silivri #Arnavtköy #Arsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: