Otomobil

LPG Mikseri Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

LPG sistemi kullanan araçlarda çoğu parçanın ayarı aracın çekişini ve yakıt tüketimini etkileyen hayati parçalardır. Bugün ise o temel parçalardan biri olan LPG mikseri ve arızasından bahsedeceğiz. Aracınızda bu parçayı iptal etmeden önce bir kez daha düşünün çünkü bu parçanın görevi tıpkı dizel araçlarda bulunan enjektör gibi motora giden hava ve yakıt karışımını ayarlamaktır. Bu aşamada konumuz LPG olduğu için mikser, hava ve gazı oranlayarak motora verirken yüksek performansı hedefler.

LPG Mikser Arızası Belirtileri

  • Araç gaza geçtiğinde tekleme,
  • Yakıtta anormal artış,
  • Araç gazda olmadına rağmen aynı anda benzinden de harcamaya başlaması

Olarak sayabiliriz. Bunların hepsi bir arada ya da sadece biri aracınızda görülebilir. Bu parça çok ucuz bir parça olduğu için sanayiye gitmeyip 1-2 depo fazladan gaz tüketseniz bile bu parçanın parasını çöpe atmış olursunuz.

LPG Mikser İptali

Bazı marka model araçlarda mikser ayarı tutmadığından mikser iptal edilerek biraz daha yakıt sarfiyatı gözlemlense de motora tam adapte bir şekilde çalışan bir sıralı gaz sistemi için iptal edilir.

Çift Girişli LPG Mikseri

LPG mikserinin 3-4 çeşidi bulunmakla birlikte tofaş, şahin ve uno araçlarda çift girişli LPG mikseri uyum sağlamaktadır. Diğer türlü aracınız gazda iken sürekli size sıkıntı çıkarmaya başlayabilir.

Bu parça periyodik bakım gerektirmez fakat arızası durumunda tamamen değişmesi gerekir. Tamiri mümkün değildir.

Attachment.png

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi