Sağlık

Sülük İzi Kaç Günde Geçer?

Sülük geleneksel tedavi yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen ve yüzyıllardır uygulanan bir yöntemdir. Son dönemlerde de popülerliği artan bu yöntem bel fıtığı, migren, baş ağrısı, göz rahatsızlıkları gibi pek çok rahatsızlığın çözümü için kullanılmaktadır. Sülük tedavisi uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Eğer kan sulandırıcı kullanıyorsanız ya da hamileyseniz veya kanama ve pıhtılaşma bozukluğunuz varsa sülük kullanmamanız gerekir. Peki sülük tedavisinden sonra izleri ne kadar sürede geçer?

Sülük, uygulamanın ardından 24 saat boyunca pansuman çıkarılmamalıdır. Ya da su değdirmemesi gerekir. Sülük uyguladığı yerde yara oluşturmaktadır. Bu yaralar belirli süre sonra gider. Sülük tedavisinin ardından izleri genellikle 2-3 haftada geçmektedir. Bundan dolayı yara yerine dokunmamak ve kendiliğinden iyileşmesini beklemek gerekmektedir.

Sülük tedavisinin fayda sağladığı alanlar şu şekildedir;

Genel yorgunluk hali

Kalp ve Damar hastalıkları

Sinir Sistemi hastalıkları

Estetik sorunların giderilmesi

Cilt problemleri

Ortopedik eklem sorunlarının giderilmesi

Hemoroid tedavisi

Ürolojik hastalıklar

Metabolizma hastalıkları

Bağışıklık sistemi sorunları

Göz hastalıkları

Sindirim sistemi hastalıkları

Diyabet ve Guatr

Romantizmal hastalıkları

Astım ve KOAH

Kadın hastalıkları

https://www.profdrokanbatedavisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds