Tanrı’nın Piyonu Aşık Olursa

Şimdi Küçük hanım…

 

Gurunu bir tarafa koyda bana şunun cevabını ver pırıldayan gözlerinin üzerine yemin edip,

Sende istedin değil mi ?
Sende istedin gözlerimdeki heyecanı yaşamayı değil mi ? Göğüs kafesimi parçalayan kalbimin üstüne başını koymayı ve ellerin ellerimdeyken bambaşka bir dünyada bir başımıza kalmayı sende istedin. ?

 

Aynı gece farklı evlerde aynı şarkıyı farklı saatlerde dinleyip sabah aynı anda aynı şarkıyı mırıldanmamız ne kadarda manidar. İnkar etmeye kalkma çünkü beceriyorsun. Söylediğin yalanlara sen bile inanırken ben nasıl inanmayayım.  Kabul et, ki sen hatalarını benimseyerek eleştirilerden kaçan birisin zaten, bu dünyadaki cehennemi bütün çıplaklığınla benimle yaşamak istedin. Sana mutluluklarımızdan huzurlu anlarımızdan bahsetmeyeceğim çünkü sen bizim bütün ortak yanlarımıza, tüm iyi taraflarımıza kördün ve benle sadece yasak oyunları seçtin.Binlerce tesadüf vardı ve sayabilirdim lakin sen o sıra laf olsun diye bulduğun sanki çözümü yokmuş gibi anlattığın olumsuzluklardan bahsediyordun. Duymadın.. Ben çok hayalperesttim tıpkı dediğin gibi. Hatta bir gün senin çift katlı denize yakın küçük bir kasabadaki evimizde oturup gün batımını seyrederken ben elimi sigara paketime attığımda ” Bırak artık şu zıkkımı ” deyişini düşleye düşleye sigarayı bıraktım. Bana sigarasız 2 ay dayanabilirsin dediğin geldi aklıma geçende takvime baktım 7 ay olmuş. Sahi benim hakkımdaki hangi ön görün doğru çıktı ki ?

Kesin ve net olmak çok mu zordu senin için ki beni muallaklarda bırakıp işkence ettin. Bana hissettirdiğin varlığınla yokluğunu teraziye koysak iki külçe arasındaki farkı senden başka kimse göremezdi. Çünkü o dengeyi de senden başkası sağlayamazdı. Nice şairler, yazarlar sevdiğinin bir bakışına, saçının bir teline , şerefsizliğine , kahpeliğine, deli deli hareketlerine , film gibi anılarına, mutluluklarına hüzünlerine ne şiirler ne romanlar yazdılar yıllar boyu. Sağolsunlar. Lakin bana bu mısraları bunların hepsi aynı anda nasıl yazdırıyor hiç anlamıyorum. Farkındayım aslında sürgün bıraktığım kalplerin cenebesini çekiyorum 2 yıldır ve senli zamanlar dahil.

 

Peki bu kadar ortak noktamız, yolumuz varken karşıma seni çıkarıp, mutluluğumu senle vadedip, beni ateşler içine bırakıp etrafıma beni ordan çıkarmaya çalışan onlarca insanı koymasına rağmen cennetimin anahtarını neden sadece sana verdi TANRI ?

 

 

Muhammed Alankaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.