Sivilceler İçin Etkili Çözümler

Sivilce her yaştan insanın ortak problemleri arasında yer alan bir sağlık sorunudur. Ergenliğe giriş dönemi ile oluşmaya başlayan sivilceler, yaş ilerledikçe iyileşme eğilimi gösterse de bazı kişilerde uzun süre boyunca ciltte kalır. Ergenlik döneminde geçmeyen sivilceler ise birçok gencin en çok stres yaptığı konulardan birisidir. Dünya genelinde milyonlarca insanın ortak sorunu olan sivilce, birçok farklı çözüm ile giderilebilir. Doğru tekniğin bilinmediği durumlarda ise deneme yanılma yolu ile birbirinden farklı yöntemler uygulanır. Sivilceler için uygulanacak birçok tedavi bulunmakla birlikte, doğal tedavi yöntemlerin de etkisi büyüktür.

Sivilcenin Oluşum Nedenleri Nelerdir

Sivilce problemi bayan erkek demeden her cinsten insanın ortak problemidir. Sivilcenin oluşumundaki temel neden ise, cildin farklı faktörlerin etkisinde kalarak gözeneklerini tıkamasıdır. Tıkanan cilt yüzeyi siyah nokta başta olmak üzere birçok farklı sorun ile kendini gösterir. Sivilce oluşumunun diğer nedenleri arasında aşırı yağ tüketimi, hormon dengesinde meydana gelen değişiklikler, stres, uygunsuz diyet programları, hijyen yoksunluğu gibi birçok farklı etmen bulunur.

İlginizi Çekebilir:  Pharmaton All Day Kilo Aldırır mı ?

Sivilceyi Yok Eden Tedavi Yöntemleri

Sivilceyi hem eczanedeki ilaç grupları ile hem de doğal yollar ile iyileştirmek ve tedavi etmek mümkündür. Sivilce tedavisi için tercih edilecek yöntemlere karar verilirken, cildin yapısı ve sivilcenin özelliği dikkate alınmalıdır. İltihaplı sivilce probleminin olması durumunda mutlaka hekimden destek almak gerekir. İç organlar ile ilgili bir durum olması halinde bu duruma hekim müdahale etmelidir. Günlük çıkan veya küçük bir oluşum şeklinde kendini gösteren sivilceler için ise birçok doğal tedavi yöntemi önerilir. Cilde herhangi bir zararı bulunmayan bu tedavi yöntemleri, düzenli olarak uygulandığı taktirde, ciltteki sivilce problemlerini çözücü etkiye sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Evosten Öksürük Yapar mı?

Limon Suyu ve Tarçın ile Sivilce Tedavisi

Limon her alanda temizleyici ve ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Tarçın ile birlikte kullanılacak limon, sivilce tedavisinde oldukça etkili sonuçlar meydana getirir. Limon içerdiği anti bakteriyel özellik nedeni ile arındırıcı ve temizleyici bir etkiye sahiptir.  Tarçın da sağlıklı bir cilt yapısı kazanmak için kullanılır. Limon ve tarçın ile hazırlanacak bir kürü cildi oldukça güzel bir tabakaya kavuşturur ve sivilceleri yok eder. 2 yemek kaşığı limon ve 1 çorba kaşığının karışımı ile elde edilecek kür, sivilceler üzerine sürülmelidir. Yaklaşık olarak 15-16 dk bekletildikten sonra cilt bol su ile durulanmalı ve nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Hafta içerisinde 2 ya da 3 kez düzenli kullanım ile kısa sürede sivilceler üzerinde olumlu etki yarattığı görülür.

İlginizi Çekebilir:  Marlboro Light Nikotin Karbonmonoksit ve Zifir Oranları Nedir?

Limon ve Zerdeçal ile Hazırlanan Akne Kürü

Doğal sivilce maskeleri için de tercih edilen bu iki ürünün birleşimi sivilcelere uygulanarak, cilt üzerinde pozitif bir etki yaratılabilir. Zerdeçal, ağrı tedavileri üzerinde kullanılan bir bitkidir. İçerdiği anti-inflamatuar sayesinde sivilceleri öldürücü etkiye sahiptir. Zerdeçal içerisinde bulundurduğu antioksidan ile ciltte kısa zamanda yenilik meydana getirir ve cildi gençleştirir. Limon ile birlikte kullanıldığında ise sivilce oluşumunu hızla azaltır ve sivilceyi kurutur. 1 çorba kaşığı ile kullanılacak 1 adet limon, haftalık 3 4 gün düzenli olarak kullanıldığında olumlu sonuçlar verir.

Limonlu, Sütlü Ve Ballı Karışım İle Nemlendirici Formül

Bal ve limonun ortak görevi cildi arındırmak ve ferahlatmaktır. Süt ise bu grupta besleyici görevi üstlenir. Yarım bardak süt ile 2 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı limonun güzelce karıştırılıp sorunlu bölgeye sürülmesi ile kısa sürede sivilcelerin azaldığı görülecektir. Sivilcelerden komple kurtulmak için bu kürün 3 ya da 4 hafta boyunca düzenli olarak uygulanması gerekir.  Sivilce hakkında tüm merak edilenleri öğrenmek ve sivilce tedavileri hakkında detaylı bilgi edinmek için www.sivilce.net sitesi ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara