Tarot Falı ile Geleceği Öğrenme

Tarot falı, insanlık tarihinin tahmin edilen en eski öngörü yöntemlerinden biridir. Beynin belirsizliğe tahammülü olmayışı ile merak duygusu birleşmiş ve insanlık farklı yollarla geleceği tahmin yoluna gitmiştir. Gelecek hakkında yapılan bu öngörülere kehanet denmektedir. Günümüzde halen farklı yöntemler ile gelecek hakkında kehanetlerde bulunulmaktadır. Bu yöntemlerden en çok kullanılanlardan biri olan ücretsiz tarot açılımı popülerliğini hiçbir zaman kaybetmemiş, aksine artırmıştır. Günümüzde bunu iş olarak yapan bir çok kişi ve kurum bulunmaktadır. Köşe başında bir kafe, internet sitesi ya da sosyal medya hesaplarından randevu oluşturarak online hizmet veren kişiler… Artık tarot falına eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım sorusunu da sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Brain Out 177. Seviye ''Canavarı Temizle'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Peki bu kadar meşhur olan tarot falı nedir? Nasıl bakılır? Her biri ayrı karakter ve duyguyu temsil eden 78 kart bulunmaktadır. Bu kartlar ikiye ayrılır: major arcana, minor arcana. Major arcana, büyük sırlar demektir ve 22 karttan oluşur. Minor arcana ise küçük sırlar demektir ve 56 karttan oluşur. Fal bakılırken, baktıran kişi odaklanarak üç kart seçer. Sağ taraftaki kart kişinin o anki duygu durumunu ifade eder. Sevinçli, hüzünlü, umutlu, umutsuz gibi yorumlarda bulunulur. Ortadaki kart ile kişinin kişiliği ve düşünce yapısı hakkında yorum yapılır. Soldaki kart ile ise kişinin içinde bulunduğu durumlar, hayatındaki önemli insanlar, geleceğe dair planları hakkında yorum yapılır. Üç kart yorumlandıktan sonra dört kart daha seçilir. Seçilen bu dört kart ile kişinin geleceği hakkında kehanetlerde bulunulur.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test “Tavuklar ve Köpekler Çok Aç” Sorusunun Cevabı Nedir?

Bu kehanetler kişinin gelecek yaşamındaki özel hayatı, iş hayatı ve kariyeri, arkadaşlık ilişkileri, romantik ilişkileri ya da aile ilişkileri hakkında olabilmektedir. Anlaşılacağı üzere önce seçilen üç kart ile kişinin şu anki ve geçmişteki yaşamı tanınır. Hem kişilik özellikleri ve duygu durumu hem de ilişkileri konusunda fikir edinilir. Daha sonrasında bu üç karttan edinilen bilgiler ışığında sonradan seçilen dört kartın yardımı ile geleceği hakkında kehanetlerde bulunulur.

İlginizi Çekebilir:  Yumurta Dışarıda Bozulur mu?

Yedili tarot  bakıldığı göz önünde bulundurulduğunda, bu fal şeklinin sadece kehanetlerde bulunmak için kullanılmadığını görmekteyiz. Aynı zamanda kişinin şu anki yaşamı ve geçmiş yaşamı hakkında tahminde bulunmamızı da sağlamaktadır. Kişinin şu anki ruh haline, karakter yapısına, hayatındaki insanlara, bakış açısına, planlarına ve geçmiş yaşam olaylarına bakılarak tahminde bulunulması tarot falının tutarlılığını artırmaktadır. Çünkü hepimizin bildiği üzere, gelecek hakkında tahminde bulunmak ve şu anı anlamak için geçmişi bilmek önemlidir. Geçmişi bilip şu anımızı anladığımızda, gelecek hakkında tutarlı yorumlamalarda bulunabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi