Gezi

Tek Girişli Vize Ne Demek? 

Bulunmuş olduğu ülkeden, farklı bir ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin önüne çıkan kavramlardan birisi de tek girişli vizedir. Tek girişli vize ne demek? Bilmeyen kişiler için ilk etapta alınacak olan vizenin ne işe yaradığı ve gidilecek olan ülkede ne gibi haklar verdiği hakkında herhangi bir bilgi sahibi olunmayabilmektedir. Tek girişli vize ile ülkeye kişi bir kereye mahsus giriş yapabilmektedir. Bu vizeye sahip olan kişi, ülkeye bir defa girdikten sonra ayrılırsa ve tekrardan ülkeye giriş yapmak isterse, yeniden vize almak zorundadır. Aksi takdirde tekrardan giriş yapmak istediği ülkeye giriş yapamaz. 

Tek girişli vize ne demek? Soran ve bu vize ile seyahat etmek isteyen kişiler, genelde kısa süreli seyahatler veya gezi için yurt dışına çıkmaktadırlar. Bu seyahatler için alınan tek girişli vize, kişinin belirli bir süre boyunca ülkede durmasına müsaade eder. Bu süre dolmadan önce mutlaka ülkede bulunan kişi, süresi bitmeden ülkeden çıkış yapmak zorundadır. Fakat kişinin ülkede vakit geçirmesini sağlayan tek girişli vize süresi bitmediği sürece, kişi istediği kadar seyahat edebilme ve gezebilme hakkına sahiptir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds