Kuzuluk: Esmiyor

Otobandan Kuzuluk’a geliyor iseniz Akyazı çıkışından çıktıktan sonra 8-9 km civarı bir yol gittikten sonra Kuzuluk’a ulaşabilirsiniz.

Kafa dinlemek için güzel bir seçenek olabilir. Burada konaklama seçeneği için İhlas Kuzuluk Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz. Zaten Kuzuluğun nüfusunun çoğu burada kalıyor. Onlarca bloktan oluşan bir tesis. Yeşillikler içinde tertemiz bir hava alıyor olmak gerçekten çok güzel bir his. Dümdüz bir alanda kaldığı için midir bilmem burada yaprak kıpırdamıyor. Yazın ortalarında gitmenizi kesinlikle tavsiye etmem. Baharın ortalarında Kuzuluk güzel bir seçenek. Yolları çok berbat olmadığı ve termal kaplıcaları dolayısıyla kışın da buranın tadı ayrı bir güzel.

Tam bir aile mekanı. Hatta Kuzuluk için yaşlı mekanı desem daha doğru olabilir. Yaş ortalaması bir hayli yüksek. Arabamız bozulduğunda vurdurabilmek için genç birilerini bulmak için bir hayli uğraştığımızı söyleyebilirim.

Gezmek için çok fazla bir seçeneğiniz olmasa da ufak ve tatlı bir çarşıya sahip. Yemek için ise birkaç km ilerideki Şerefiyede doğayla iç içe alabalık yiyip hamak keyfi yapabilirsiniz. Buranın suyu da kısmen meşhur. En azından temiz ve dağdan gelen taze bir su. Burada kalmayı düşünmüyor iseniz bile eğer vaktiniz var ise Akyazı çıkışından kısa sürede yemek yerlerine ulaşarak hem Kuzuluk’u gezip hem güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Ankara’dan gelirken otoban yerine Beypazarı-Nallıhan-Taşkesti üzerinden de Kuzuluk’a ulaşmak mümkün fakat yol çok virajlı olduğundan dolayı biraz yorucu olabilir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.