Temel Kotil

Temel Kotil deyince aklımıza ilk gelen şey Türk Hava Yolları Genel Müdürlük yaptığı dönemde medya ile daha fazla içli dışlı olduğu için bu zaman zarfında sektör tarafından ve halk tarafından ismi daha çok duyulmuş olsa da kariyer geçmişi de çok dolu ve şu anda Tusaş Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Temel Kotil’in hayatından kısaca bahsetmemiz gerekirse Rize’de 1959 yılında dünyaya gelmiş ve ardından üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 1983 yılında tamamlamıştır. 3 yıl sonra Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmıştır. Bunların ardından 1991 yılında aynı okulda Makine Mühendisliği eğitimini de doktora seviyesinde tamamlayarak Türkiye’ye dönmüştür.

İlginizi Çekebilir:  Rukan Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile kariyerini sürdürmüş ve bir süre akademisyenlik yapmıştır. THY kariyeri ise 2003 yılında başlamış ve hem kendisinin bu görevi memnuniyetle yerine getirdiğini belirterek kendi kariyer hayatına güzel bir sayfa daha eklemiş, hem de THY kazancını katlamış ve bundan sonra Türkiye’de havacılık sektörü çok daha yenilikçi bir bakış kazanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Sinem Yener Ekşioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?
Rakip Pazarlara Açılmalı

Temel Kotil katıldığı bir televizyon programında THY firmasındaki bu hızlı büyümenin sebebini rekabet üzerine çok seri bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Kendi önünüzde doğal bir pazarınız vardır. Önemli olan diğer pazarlara da açılarak rekabetin içinde sürekli dinamik olarak bulunabilmek olduğunu belirterek, başarılarının sırrını seyircilere bu şekilde aktarmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Gizem Ergün Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Tüm bunların yanı sıra Yılın CEO’su ödülü başta olmak üzere çeşitli ödüller kazanmıştır.

Temel Kotil evli ve dört çocuk babasıdır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri