Teknoloji

The Application Was Unable To Start Correctly 0xc00007b Hatası Çözümü

Windows işletim sistemini aktif olarak kullanan kişiler doğal problemlerle karşılaşarak can sıkıcı sorunlar ile uğraşabiliyor. Özellikle bu hatalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan The Application Was Unable To Start Correctly 0xc00007b Hatası, detaylı ve karmaşık bir problemdir. Genel olarak Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 üzerinden çıkarak kullanıcıların istedikleri işlemleri yapmasını engeller. Sorunun çözülme aşamasında ise sizlere sunacağımız bilgiler doğrultusunda kolaylıkla çözebilir, dilediğiniz programlara erişmeye devam edebilirsiniz.

The Application Was Unable To Start Correctly 0xc00007b Hatası yaşayan kullanıcılar genellikle 64 bit cihazlarda 32 bit uygulamaları çalıştırmayı denemelerinden kaynaklanmaktadır. Uygun dosya türünde olmayan yapıyı cihaz kabul etmeyerek reddeder. Böylelikle de bu sorun karşımıza çıkarak büyük bir hata gibi gelebilmektedir.

The Application Was Unable To Start Correctly 0xc00007b Hatası konusunda çözüm olarak ilk yapacağımız şey ise uygulamayı yönetici olarak çalıştırmak olacaktır. Bunun için sorun yaşadığınız uygulamaya sağ tıklayarak ‘’Uyumluluk’’ seçeneğinin altında kalan ‘’Yönetici’’ seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu yöntem büyük oranda hatayı çözecektir. Fakat problem yaşanmaya devam edilirse uygulamayı en güncel yerden yükleyerek kurmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds