Teknoloji

Güvenli Değil Hatası Çözümü

Gün içerisinde onlarca internet sitesine bağlantı sağlayarak işimize yarayacak bilgiler arayabiliyoruz. Özellikle bu alanda Google, kullanıcılarının güvenliğini sağlayarak rahat bir kullanım deneyimi yaşatmak istemektedir. Siteler ise bu alanda kullanıcılara sağlamak istedikleri güvenlik sertifikalarıyla birlikte herkese rahat bir kullanım sağlar. Fakat bu güvenlik sertifikasına sahip olmayan platformlara bağlantı kurmaya çalışırken ‘’Güvenli Değil Hatası’’ vererek büyük bir problem yaratmaktadır. Bu detaylı işlem hakkında neler yapabileceğinizden ve nasıl ilerlemeniz gerektiğinden bu yazımızda bahsederek yardımcı olmaya çalışacağız.

Güvenli Değil Hatası yaşanmasının temel nedeni yukarıda bahsettiğimiz gibi Google tarafından gelen uyarıların olmasıdır. Bağlantı sağlamaya çalıştığınız platform güvenilir değilse bu hatayı alırsınız. Genel olarak bu sorunu site sahipleri yaşar ve ne yapacakları konusunda pek bilgileri bulunmaz. Lakin bu noktada sunacağımız bilgiler sayesinde kolaylıkla problemden kurtulabilirsiniz.

Güvenli Değil Hatası Çözümü için öncelikle yapmanız gereken şey SSL sertifikası edinmektir. Sitenize bağlantı sağlayan her kullanıcıya güvenilir bir platform olduğunuzu kanıtlamak isterseniz bu sertifikayı alabilir, hatayı çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.