Teknoloji

Tiktok Moderatör Ne Demek?

Telefonumuzdaki uygulamaların çoğu sosyal medya ile ilgili içerikler barındırırken TikTok için durum biraz daha farklı. Çok daha geniş bir kitleye hitap eden bir platform olduğundan dolayı sakıncalı içeriklerin bulunmasının kontrol altına alınması gerekiyor. Ayrıca içerik üretmek çok kolay olduğundan dolayı milyonlarca içeriğin topluluk standartlarına uygun hale gelmesi çok daha zor bir hale geliyor. TikTok moderatör demek, içerikleri tek tek inceleyip onaylayan kişilere verilen addır. Aynı zamanda bu görevliler yüksek oranlarda şikayet alınan içeriklerin tekrar incelenmesini ve sakıncalı bulunması halinde tekrar engellenmesinde görev alıyor.

Moderatörler bir dönem sakıncalı içerik haricinde çirkin ortamlar ve güzellik algısına uymayan içerikleri de sebepsiz yere engelliyor diye gündem olmuş ve bu etik anlayışa ters olduğundan dolayı toplumda büyük tepki görmüştü. Uygulamaya içerik eklediğinizde uzun süre onayda beklemesi ya da reddedilmesinin sebebi çekim kalitesinin aşırı düşük olması olabilir. Bu tür güzellik algısına uymayan içerikler moderatörler tarafından onaylansa da daha az kişinin keşfetine düşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi