Halkbank Soyadı Değişikliği Nasıl Yapılır?

Evlilik ya da başka bir sebepten dolayı soyadınız değişmiş olabilir. Bu değişikliği çalıştığınız bankaya vakit kaybetmeden bildirmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi, para gönderme-alma işlemleri yani EFT-Havale-FAST-Swift gibi işlemlerin yapılabilmesi için ad ve soyadınızın doğru yazılmış olması gerekmektedir. Bazı bankalarda sistem üzerinden yeni soyadınız otomatik olarak işlenirken, Halkbank için ne yazık ki durum şu anda böyle değil. Halkbank soyadı değişikliği yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Yeni soyadınızın kimliğinize işlediğine emin olunuz,
  • Yeni kimliğiniz ile birlikte en yakın Halkbank şubesine gidiniz,
  • Hesabınızın bağlı olduğu şubeye gitmeniz işlemlerin daha hızlı olmasına yardımcı olabilir,
  • Bireysel bankacılık işlemleri için sıra aldıktan sonra yeni kimliğinizi ibraz ediniz ve soyadı değişikliği yapmak istediğinizi belirtiniz.

İşlem genellikle birkaç saat içerisinde tanımlanmaktadır. Birkaç gün geçmesine rağmen soyadınız Halkbank mobil ve internet bankacılığında değişmediyse şubeye tekrar başvurunuz. Ayrıca yeni ad-soyadınızı içeren kartlarınızı talep etmeyi unutmayınız. Aksi bir durumda sizden alışveriş esnasında kimlik ibrazı istenirse problem yaşama ihtimaliniz bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.